top of page

Відволіктися і бути в безпеці. Як на Чернігівщині облаштували шкільне укриття

«На жаль, наші діти вже відрізняють звуки літаків і ракет, бо постійно їх чують. І завдання дорослих – не лише гарантувати їм безпеку, а й допомогти трохи відволіктися», – каже Любов Лущик, начальниця відділу освіти Варвинської селищної територіальної громади, що на Чернігівщині.


Нещодавно у цій громаді в межах ініціативи «DECIDE: ВІДБУДОВА» з’явилося оновлене укриття. Його облаштували у Журавському закладі загальної середньої освіти І-III ступенів. В укритті є освітній і цифровий хаби, кімната медика, підіймач для людей з інвалідністю, сучасні вбиральні.


«Я особливо радію, що все вдалося облаштувати за правилами інклюзії. Раніше дитина на кріслі колісному доїжджала до школи, а далі, уявімо, що хтось зі старшокласників мусили їй допомогти. Тепер у школі є підіймач, ліфт, широкі входи для дверей, навіть в укритті. На території школи комфортно має бути всім учасникам освітнього процесу», — говорить голова громади.


А ще шкільні команди вчилися розробляти соціальні проєкти. Шкільні команди розмірковували над концепцією простору. Адже, по-перше, діти долучаються до планування відбудови й опановують інструменти проєктного менеджменту, а по-друге, роблять цей простір «своїм», більш психологічно комфортним.


Далі – голосування. Всією школою визначать проєкт-переможець. На його реалізацію є DECIDE виділить мінігрант – 50 тисяч гривень, який також будемо витрачати разом зі шкільною командою-переможцем і вчитися втілювати ідеї в життя на практиці.


Більше про те, яким було укриття до ремонту та що кажуть діти і вчителі про оновлене приміщення — читайте у матеріалі: https://decentralization.ua/news/18077


Довідково.


«DECIDE: ВІДБУДОВА» – це ініціатива Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, що покликана допомогти громадам Чернігівської, Одеської та Полтавської областей у відновленні доступу до безпечної освіти через відбудову шкіл та облаштуванні шкільних укриттів.


Наразі DECIDE реалізує 27 проєктів у 23 громадах, а також ремонтує інклюзивно-ресурсний центр в Бородянці Київської області, на базі якого буде створено, зокрема, і центр раннього втручання.

Інформація про ініціативу: bit.ly/decide-vidbudova


Проєкт DECIDE впроваджується ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки Посольства Швейцарії в Україні

Yorumlar


Останні публікації

bottom of page