top of page

Вітаємо перших 75 майстер-тренерів для майбутніх вчителів початкової школи!

21-22 травня відбувся заключний семінар-тренінг за компонентом 4 «Викладачі ЗВО: початкова освіта». За три останніх місяці 75 майстер-тренерів для майбутніх учителів початкових класів успішно завершили курс навчання в рамках проекту. Викладачі закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку учителів для нової української школи, моделювали навчальні заняття з ОДГ/ОПЛ, відвідували уроки в пілотних школах проекту DOCCU, проводили тренінги для студентів, складали портфоліо.


«Тренінги DOCCU – це тільки практичні підходи, які кожен учасник може впроваджувати одразу! Курс був насичений яскравими враженнями та практичним досвідом. Швейцарська методика – це кардинально новий підхід до педагогічної освіти!», – зазначила експерт проекту DOCCU Марія Гриньова.Застарілі зміст, структура, стандарти і методики викладання не відповідають сучасним викликам. Тому потрібно змінювати освітні програми, впроваджувати компетентнісний, особистісно орієнтований підхід в педагогічній освіті. Актуальним стає створення можливостей щодо набуття вміння формувати в учнів компетентності для життя, опановувати педагогічні технології, запроваджувати принципи педагогіки партнерства. При цьому освітня діяльність має ґрунтуватися на співпраці вчителя з учнями, батьками, громадою.


Саме тому команда проекту DOCCU взялась за реалізацію нового 4-го компонента проекту, спрямованого на впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в закладах вищої освіти 8 пілотних областей проекту за тренінговою програмою «Формування громадянських компетентностей у майбутніх учителів початкової школи» для викладачів закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку за галуззю знань «Освіта» спеціальністю «Початкова освіта».«Сучасне життя потребує нових підходів у навчанні, оволодіння актуальними компетентностями, знаннями та уміннями. Потрібно змінювати підготовку майбутніх учителів, адже саме вони у перспективні навчатимуть сучасних дітей, юних громадян України, для яких школа надає не тільки й не стільки знання. Суспільство усвідомило, що потрібно готувати нового вчителя, який йде на декілька кроків попереду часу, володіє сучасними технологіями навчання, проводить уроки у формі дискусії, виконання завдань у групах, використовує творчий підхід до викладання навчального матеріалу», – зазначила головний експерт проекту Юлія Молчанова.


Команда DOCCU, щиро вітає учасників з успішним завершенням навчання з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини! Ми раді вітати Вас у нашій спільноті однодумців!


Оксана Джус: «Проект DOCCU дає нові ідеї для уроку! Ми прямуємо до мети! Отримала дуже багато знань, цінного досвіду, нових знайомств, позитиву! Величезне спасибі організаторам, експертам, тренерам», – ділились враженнями учасники програми.Анна Максимчук: «Отримала дуже багато знань, цінного досвіду, нових знайомств, позитиву! Величезне спасибі організаторам проекту DOCCU, експертам, тренерам, спасибі колегам, котрі проходили навчання разом зі мною! У перспективі бачу нові можливості щодо впровадження ідеї ОДГ/ОПЛ у навчальні програми підготовки учителів для нової демократичної школи. рада буду ділитися отриманим досвідом із колегами. Сподіваюсь на продовження співпраці щодо побудови школи дієвої демократії, зокрема, і демократичного суспільства, вцілому».


Відео за посиланням: https://youtube.com/watch?v=JSvNpsZh_VkComments


Останні публікації

bottom of page