top of page

Всеукраїнський з’їзд територіальних громад

7 липня 2021 року відбувся Всеукраїнський з’їзд територіальних громад. Проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» став партнером заходу!


Представники громад та центральних органів влади, експерти, а також представники міжнародних організацій обговорили низку нагальних питань реформи децентралізації, а саме:

✔ зміни до законодавства щодо повноважень органів місцевого самоврядування;

✔ необхідність зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.


«Сотні нових громад в Україні потребують не лише експертної допомоги, а й чіткого розуміння делегованих повноважень і їх фінансового забезпечення. Гостро це питання стоїть у сфері освіти, в якій і працює Проєкт DECIDE. Особливо враховуючи, що зараз впроваджується масштабна реформа НУШ, яка потребує не лише мільярдних субвенцій з боку держави, а й ефективної системи управління освітою на місцях», – звернулася до учасників з’їзду Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE.


Сьогодні Проєкт DECIDE в межах різних компонентів працює з органами управління освітою понад 1200 громад. Незалежно від того, чи це досвідчені управлінці, чи представники новоутворених громад, їм потрібна експертна підтримка, обмін досвідом з колегами та діалог із владою.Розвиток спроможності громад – пріоритет у впровадженні реформи децентралізації. Завданням органів місцевого самоврядування є забезпечення якості освіти. Щоб допомогти управлінцям у цьому процесі, експерти Проєкту DECIDE та представники Державної служби якості освіти України підготували рекомендації щодо здійснення повноважень у сфері освіти. Порадник «Повноваження ОМС щодо забезпечення якісної освіти» у ході з’їзду презентували Наталія Байтемірова, експертка DECIDE, та Алла Бондар, заступниця голови ДСЯО.Comments


Останні публікації

bottom of page