top of page

Відбулась презентація фільму «Освітяни. Канікули в окупації»

2 жовтня у Києві відбулася прем’єра фільму «Освітяни. Канікули в окупації».


Документальну стрічку показали у Кінотеатрі «Жовтень» в межах Національного конкурсу Кінофестивалю Kharkiv MeetDocs. Дата прем’єри виявилася символічною – вона припала на День працівників освіти.


Окупація частини Київщини тривала понад місяць. Історії дев’ятьох освітян із найбільш постраждалих міст, розказані в фільмі, про спротив, виживання в окупації, спроби зберегти школи та садочки від мародерства російської армії, а також взаємодопомогу та віру у майбутнє України.


У кадрі – Ірпінський ліцей №3 (директор Станіслав Федоров та його помічник Сергій Дідусь), Ліцей №1 Гостомельської селищної ради (директор Володимир Захлюпаний, вчителька Наталія Прокопенко та кухарка Віра Зеленська), Бучанський ліцей №5 (директор Михайло Наконечний та вчителька Тетяна Рибакова), а також ЗДО №12 «Ластівка» у Ворзелі (директорка Ірина Яригіна та вихователька Раїса Лінчук).


Після прем’єрного показу глядачі поспілкувалися із командою фільму – режисером Костянтином Кляцкіним, продюсером та оператором Денисом Токаревим, композитором Дмитром Дановим.


«Цього літа нам вдалося зафільмувати унікальний для Київщини момент – коли в зруйнованих та сплюндрованих росіянами школах освітяни почали готуватися до нового навчального року. Тоді було складно уявити, що навчання там можливе», – поділився Костянтин Кляцкін.


На прем’єру завітала одна з головних героїнь фільму Тетяна Рибакова. Вона привітала колег із професійним святом та поділилася радісною звісткою про те, що у Бучанському ліцеї №5 відновлюють очне навчання.


Фільм «Освітяни. Канікули в окупації» створений у межах кампанії «Громади і освітяни у війні» за підтримки Проєкту DECIDE, що впроваджується в Україні ГО DOCCU та PHZH (Цюрих) у партнерстві з Посольством Швейцарії в Україні.


コメント


Останні публікації

bottom of page