top of page

Як цифровізується освіта в Україні, розповів проєкт DECIDE у межах Серпневої-2023

На цей час 70% українських шкіл уже перейшли на е-облік дітей – такі дані озвучило Міністерство освіти і науки України на Серпневій конференції 2023.


Водночас усі процеси у закладах загальної середньої освіти досі відбуваються виключно з використанням паперових документів. Як цифровізується освіта в Україні, що саме та як зміниться у найближчому майбутньому, презентувала команда Швейцарсько-українського проєкту DECIDE у межах панелі Серпневої конференції «Диджиталізація».


Зокрема, менеджерка Проєкту DECIDE Валентина Полторак поділилася цифровими рішеннями, що скоро чекають на заклади освіти і територіальні громади.


«Ще у 2021-му команда Проєкту DECIDE разом із МОН, Міністерством цифрової трансформації України та Офісом ефективного регулювання BRDO розпочали ініціативу “Дебюрократизація управління освітою” – розповіла Валентина Полторак. – На старті ми нарахували, що управлінці готують 53 види звітних документів, інформація в яких часто дублюється. Замість того, щоб спрямувати свій час на розвиток освіти на рівні закладу, громади або регіону, вони заповнюють численні звіти. Тоді ж ми також проаналізували всю нормативно-правову базу, після чого і до цього моменту підготували зміни до 11 НПА».

«Уже незабаром буде доступною модернізована версія системи АІКОМ, яка створюється на основі платформи реєстрів. Її адмініструє команда Інституту освітньої аналітики. Тож замість паперових документів будуть доступні електронні послуги», – розповіла учасникам Серпневої Ксенія Плєвако, експертка Ппроєкту DECIDE.


Нова версія АІКОМ – повністю оновлена система освітнього менеджменту, що передбачає:

– кабінети управлінців освітою;

– е-журнали та щоденники;

– профілі закладів освіти;

– освітні профілі громад та областей;

– аналітичний модуль із дашбордами;

– 100 індикаторів розвитку освіти;

– фінансовий модуль;

– мережа закладів освіти на ГІС карті.


Більше деталей – у нашому виступі. Переглянути його запис можна за посиланням bit.ly/3YPzKeR


Отже, попереду багато змін!


Comments


Останні публікації

bottom of page