top of page

Як під час війни залучити молодь до відбудови та участі у житті громади?

Як під час війни залучити молодь до відбудови та участі у житті громади? Ділимося практичним досвідом та цінними лайфхаками в інтерв’ю «Новій Українській Школі».


«Громадський бюджет на дитячі мрії» – ініціатива, яку ще з 2021-го реалізує Швейцарсько-український проєкт DECIDE із громадами-партнерами за підтримки Посольства Швейцарії в Україні. В її межах втілили понад 140 проєктів шкільних команд.


Так, разом з громадами ми вчилися мріяти, описувати ідеї у проєктних заявках, організовувати агітацію та голосування, а потім – впроваджувати ці ініціативи.


«Це дуже ефективний спосіб – залучити всю школу до реалізації проєкту, якщо проєкт для школи. Якщо для громади, то якомога більше людей, які тут мешкають, – ділиться Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE. – Адже для людей, які прочитали про ваш проєкт, обрали його, підтримали вас у цьому, важливо стежити за розвитком і навіть допомагати вам його реалізовувати. Тому тут має бути максимальна інклюзія, партисипація і залучення».


Саме так у школах Галицької територіальної громади, що на Івано-Франківщині, з’явилися спортивні простори, відпочинкові зони, мобільний клас, облаштовані шкільні подвір’я з альтанками та шкільне радіо. Реалізація проєктів, а їх всього 15, допомогла Галицькій громаді попри війну думати про майбутнє та розвиток громади, її дітей.

«Насамперед Проєкт DECIDE навчив нас того, що ми всі – громадяни своєї країни, громади, міста. Тож постійно маємо розвивати місце, де живемо. Маємо шукати можливості та вміти правильно їх реалізовувати», – каже Вікторія Дебенко, заступниця міського голови.


Кілійська міська територіальна громада – ще одна громада, але вже з Одещини, яка брала участь в ініціативі «Громадський бюджет на дитячі мрії» від DECIDE. Начальник відділу освіти Сергій Мергут розповідає, що проєктна діяльність – це дієвий інструмент залучення коштів до громади.


Спеціально для сайту НУШ управлінці громад, яким вдається залучати кошти з грантів, та менеджерка проєкту DECIDE розповіли про те, як написати проєктну заявку, яку підтримають міжнародні організації та донори.


Поради та конкретні кроки для освітніх управлінців читайте тут: bit.ly/3OD6nrm


Comments


Останні публікації

bottom of page