Як у Чернігові реалізують проєкт KOLO Clubs 2.0
Уже встигли вам трохи розповісти про наші локації в межах проєкту KOLO Clubs. Настав час поділитися деталями про кожну з них.
Сьогодні в центрі уваги – KOLO-клуб у Чернігівській ТГ. Це одна з найбільший локацій, а знаходиться вона на базі однієї зі шкіл. За три місяці тут активності охопили більш як тисячу дітей. Охочих ще більше, тож поділили на зміни. Так, кожна триває 2 тижні та нараховує до 200 дітей.
Які ж заходи організували на локації за літо?
1. Розробили дизайн проєкту локації KOLO-клубу та провели голосування за найкращий проєкт. Наразі команда спеціалістів DOCCU розробила необхідну документацію, згідно якою міська рада Чернігова проводить закупівлю ремонту приміщення під створення KOLO-клубу. Із нетерпінням очікуємо на початок ремонту.
2. За три місяці проєкту 212 освітян пройшли навчання з надання домедичної допомоги, із безпеки в укриттях, із цивільного захисту і психологічної підтримки. Тепер вони можуть застосовувати свої знання та навчати дітей цьому.
3. Водночас шкільні психологи пройшли навчання щодо психологічної стресостійкості. Отримавши рекомендації фахівця, вони можуть допомагати у громаді і дітям, і їхнім батькам.
4. Діти майже все літо у клубах займаються рухливими, настільними, творчими та інтелектуальними іграми, малюванням. На локаціях постійно відбуваються цікаві квести та психологічні тренінги, заняття про права людини і демократію та з англійської мови. Крім того, діти вивчають історію своєї громади, Чернігівщини та України, а також робототехніку. За відгуками учасників, найбільше у клубах їх зацікавило акторське мистецтво, заняття з малювання та розробка проєктів.
У межах KOLO-клубу у дітей та їхніх батьків є можливість отримати консультації шкільного психолога та необхідну підтримку.
![](https://static.wixstatic.com/media/8ac6ed_a10d01d8b07641569f914cee8ca28928~mv2.png/v1/fill/w_61,h_30,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/8ac6ed_a10d01d8b07641569f914cee8ca28928~mv2.png)
«Табір надає дітям зокрема відчуття групової підтримки та спільності, що важливо у складний період війни. Подібні заняття допомагають побороти тривогу, підвищити стійкість до стресу та зберегти психічне здоров’я навіть в умовах небезпеки та невизначеності», – пояснює Катерина Новік, шкільна психологиня.
А ще тішить той факт, що понад 80% дітей за час перебування в KOLO-клубі знайшли собі нових друзів.
Часті повітряні тривоги не завадили гарному настрою та планам активно і весело провести час у KOLO-клубі. Про це чимало цікавих відгуків отримала наша команда.