top of page

Запрацював сайт «ЗнаЇмо», де можна дізнатися все про здорове харчування у школах

15 грудня 2021 року презентували платформу «ЗнаЇмо» – спільний проєкт державних органів України, міжнародних партнерів, українських громадських організацій і компаній.


Така платформа є частиною реформи системи шкільного харчування, яка відбувається за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Відтепер всю інформацію про зміни, основні результати реформи, а також найкращі практики організації харчування у закладах освіти, можна знайти в одному місці.


«Здорове шкільне харчування сьогодні – це інвестиція у здорове майбутнє України. Я надзвичайно рада, що Швейцарія стала партнером України у цій важливій реформі», – заявила під час презентації Ніколь Рудер, директорка з питань співробітництва Посольства Швейцарії в Україні.


Важливо, що ресурс «ЗнаЇмо» буде корисний не лише для управлінців, керівників шкіл і педагогів, а також для учнів та їхніх батьків. Окрім того, є окремий розділ для бізнес-спільноти про можливості державно-приватного партнерства.


Зокрема, про розділ «Управлінцям і освітянам» докладно розповіла Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE. За її словами, розділ містить більш як 150 статей, порадники і добірку актуальної нормативної бази. Водночас розділ містить рубрикацію за темами:

– нове шкільне харчування;

– нове меню – із рецептами і техкартками зі зручним пошуком;

– обладнання сучасних їдалень;

– безпечність харчування (стандарти HACCP).


«Родзинкою» розділу є відео інструкції. Так, у них йдеться про бракераж, зберігання продуктів харчування, догляд за посудом та утилізацію відходів. У ньому також можна знайти 3D-тур шкільним харчоблоком.


«Без участі керівників органів управління освітою, керівників закладів освіти, медсестер та учителів реформа не відбудеться. Саме тому їхні знання і бажання змінити харчування у школах – один із ключових факторів її успіху», – додала Валентина Полторак.Comments


Останні публікації

bottom of page