top of page

Демократична освіта на лінії зіткнення

17 жовтня на Луганщині відбулась медіа-експедиція «Демократична освіта на лінії зіткнення».


Захід почався із прес-брифінгу за участю освітян та представників проекту DOCCU в Луганській області. Обговорили діючі шкільні практики в регіоні та становлення освіти для демократичного громадянства в умовах Нової української школи.Освітні заклади Луганської області показали, як втілюються демократичні засади серед дітей та молоді, як у школах приймаються демократичні рішення та як успішно працює шкільне самоврядування. Учасники експедиції стали свідками обрання президента школи з-поміж лідерів класів шляхом таємного голосування у Лисичанському ліцеї. Також у ліцеї працює волонтерська служба, яка допомагає малозабезпеченим родинам, відвідує вчителів-ветеранів та літніх осіб.


У 21 школі міста Попасна, яка знаходиться за кілька кілометрів від місця проведення ООС, також діє активне учнівське самоврядування. Тут крім президента є кілька тематичних напрямків учнівського самоврядування. Важливо те, що кожна ідея має право на майбутнє. Віце-президент шкільного самоврядування розповіла, що ідеї учнів чують: «Я запропонувала проводити кінопокази у позакласний час, оскільки у Попасній немає кінотеатрів. Адміністрація школи пішла на зустріч і скоро ми будемо влаштовувати покази сучасних фільмів. А ще у нас є своє шкільне радіо, де ми крутимо українську музику».Демократичне навчання у цих школах діє, бо це результат спільних рішень вчителів, дітей та їх батьків. Така співпраця сприяє тому, що у школах діє багато успішних соціальних проектів. Наприклад, у рамках взаємодії з місцевою владою учні Сєвєродонецької школи-колегіуму, облаштували дитячий майданчик, який став прикрасою міста. Традицією для учнів стало листування з жителями різних країн. Діти не лише підіймають свій рівень знань іноземних мов, але й знайомляться з традиціями іноземців.


«Колись своєю листівкою я привітала Ангелу Меркель зі святом Різдва. Вчителі та мої друзі були в шоці, коли, несподівано для мене, прийшов лист від неї у відповідь», – розповідає Софія, учениця школи-колегіуму.Comments


Останні публікації

bottom of page