top of page

До громадянського суспільства через демократичну школу: в Івано-Франківську розпочалась підготовка тренерів для керівників шкіл та учителів області

З 21 по 23 червня 2016 року 20 педагогічних та науково-педагогічних працівників Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти розпочали навчання за компонентами «Керівники шкіл» та «Учителі» в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».«Такі загальнолюдські гуманістичні та демократичні цінності як толерантність, повага до інших культур і мов, рівність, терпимість до думки інших – це запорука «здорового» громадянського суспільства. Саме тому сьогодні освіта для демократичного громадянства, яка об’єднує в собі ці поняття, набуває особливого значення для української школи», – зазначив у своєму вітальному слові Роман Зуб’як, ректор Івано-Франківського ОІППО.


Любов Шелемей, проректор інституту, координатор проекту в області, наголосила на важливості формування громадянських компетентностей учнів не тільки під час шкільних занять, а й через залучення їх до життя громади.


Упродовж трьох днів навчання команда з шести майстер-тренерів за підтримки експертів проекту з Одеської області познайомила викладачів та методистів інституту з новими інструментами навчання демократії та прав людини в системі підвищення кваліфікації педагогів. В рамках семінару  відбулися лекції, майстер-класи, групові дискусії, робота з електронною платформою проекту та багато іншого. Наскрізною темою для обговорення стали завдання і ключові питання визначення цілей та відбору навчального матеріалу для підготовки учителів і керівників шкіл області.


Наступний семінар-тренінг відбудеться восени цього року. Після закінчення підготовки тренерів  курси з освіти для демократії та освіти з прав людини для учителів, керівників шкіл та методистів будуть впроваджені в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.


Довідка. За час реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» з 2014 по 2016 рік було підготовлено понад 140 майстер-тренерів для системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників, державних службовців та представників органів місцевого самоврядування. Курси та модулі у пілотних областях проекту – Київській та Одеській – пройшло понад 8 тис. керівників шкіл, учителів різних дисциплін, методичних працівників та керівників освіти. У 2016 році модулі з формування та розвитку громадянських компетентностей впроваджено у систему підвищення кваліфікації держслужбовців та представників місцевого самоврядування у 23 областях України. За перші місяці підготовку вже пройшли понад 10 тис. осіб. Також, проектом було перекладено, видано та розповсюджено більше 6 тис. посібників Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і освіти з прав людини. Всі матеріали знаходяться у вільному доступі на сайті проекту www.doccu.in.ua, а також на сайтах партнерських інституцій, он-лайн бібліотеках та на порталі Ради Європи.

Comments


Останні публікації

bottom of page