top of page

(Не)Конференція в Одесі: «Освіта для демократичного громадянства: школа – влада – громада»

22 листопада в Одесі відбулася (не)Конференція «Освіта для демократичного громадянства: школа – влада – громада».


Під час заходу спікери та учасники обмінювалися кращими практиками зі співпраці школи, влади та громади в Одеській області. За 5 років впровадження освіти для демократії та освіти з прав людини практичного досвіду накопичилось чимало. Провідні експерти на майстер-класах показали, як формувати демократичні цінності та формувати компетентності в освітньому середовищі через наскрізне викладання демократичного громадянства та прав людини через кожен шкільний предмет та позашкільну діяльність.


Керівник проекту DOCCU в Україні Наталія Протасова зазначила: «Головна мета проекту – формувати нового дієвого та відповідального громадянина України, який здатен брати участь в житті своєї громади та суспільства в цілому, через створення демократичного середовища у місцевих громадах. У рамках освітньої реформи «Нова українська школа» проект впроваджує наскрізну лінію «Громадянська відповідальність» і долучився до написання нової нормативної бази та навчальних планів для початкової і базової середньої школи. Зараз експерти проекту активно беруть участь у розробці планів для старшої школи».


Особлива увага в учительських та учнівських локаціях була приділена практикам взаємодії на засадах демократичного врядування «директор-вчитель-учень», соціальній згуртованості, методам та способам соціальної взаємодії в освітньому просторі, можливостям для забезпечення прав людини, інструментам демократичного уроку, учнівському самоврядуванню. Співпраця влади, школи і громади сприятиме подальшому впровадженню громадянських ініціатив, прискоренню процесів децентралізації та формуванню дієвого громадянського суспільства, в якому активні громадяни будуть здатні долучитися до реального управління як на місцевому, так і на регіональному та загальнодержавному рівнях.Олександр Лончак, директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, зазначив: «Розвиток демократичних освітніх структур – це потужна підтримка демократичних цінностей наступних поколінь громадян України та інвестиція у розвиток громадянського суспільства. Підвищення політичної культури громадян сприятиме не тільки формуванню свідомих своїх громадянських прав та обов’язків, але й заохочуватиме їх брати активну участь у житті суспільства».


Родзинкою (не) Конференції «Освіта для демократичного громадянства: школа – влада – громада» став стартап нових ідей, де, на основі спільних цінностей, відчувалася значущість вкладу кожного учасника заходу.Рольф Голлоб, керівник швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентснотей в Україні – DOCCU», професор Цюріхського педагогічного університету, наголосив, що впродовж останнього десятиріччя освіту для демократичного громадянства було впроваджено в освітню політику практично усіх країн Європи. В Україні протягом останніх 9 років впровадження відбувалось в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU». Проект дає унікальну можливість налагодити взаємодію органів влади та освітянської спільноти для створення демократичного середовища в місцевих громадах. У його реалізації задіяні  державні службовці та посадові особи органів місцевого самоврядування, керівники шкіл, учителі, представники громадських організацій. Сьогодні Проектом охоплено 8 пілотних регіонів, але вже у найближчі роки планується поширення на всі регіони України».


До участі у заході долучилися представники Одеської обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад Одеської області, представники громадськості, експерти, майстер-тренери проекту, учні загальноосвітніх навчальних закладів Одеської області.
Comments


Останні публікації

bottom of page