top of page

Керівники шкіл Полтавської області пройшли навчання в рамках тренінгу «Розвиток громадянських компетентностей у сучасній школі»

5 травня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського у рамках проекту DOCCU відбувся семінар-тренінг для директорів з творчої групи «Асоціація керівників шкіл області».


З вітальним словом до учасників звернувся Віталій Зелюк, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського: «Навчальні програми з демократичного громадянства та прав людини мають бути спрямовані на підготовку учнів до життя в громадянському суспільстві. Саме на ваших плечах лежить відповідальність за виховання нового покоління. Роль керівника школи полягає в тому, щоб сприяти формуванню активних та відповідальних громадян України».


Марина Єщенко, координатор проекту в Полтавській області зазначила: «Освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини (ОДГ/ОПЛ) передбачає, в першу чергу, практичні підходи до демократичного врядування в навчальних закладах.


Світлана Королюк, майстер-тренер проекту, презентувала серію посібників Ради Європи з розвитку громадянської відповідальності та демократичної культури в школі.У практичній частині заходу керівники шкіл ознайомились із механізмами впровадження освіти для розвитку демократії; авторитарними та демократичними елементами сучасної української школи; опрацювали ключові сфери демократичного управління у навчальному закладі.


Тренери проекту разом з учасниками під час навчання застосовували активні стратегії навчання: «нетворкинг» (формат професійної діяльності, спрямований на ефективне вирішення завдань), дискусії, рефлективне коло, критичне мислення як інструмент розбудови демократичної школи.

コメント


Останні публікації

bottom of page