top of page

Комісія завершила добір закладів освіти та громад, які працюватимуть за напрямом «DECIDE: ПРОФТЕХ»

10 закладів професійно-технічної освіти та 10 громад стали переможцями добору до напряму «Підтримка реформи професійної освіти в Україні» Швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Це рішення ухвалила комісія, до складу якої увійшли менеджери та експерти проєкту DECIDE, представники Міністерства освіти та науки України, освітні експерти та представники партнерських проєктів.


Запуск напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ» став можливим завдяки підтримці і партнерству Уряду Швейцарії, Швейцарського агентства з розвитку та співробітництва та Посольства Швейцарії в Україні.


«Мета нашої роботи з підтримки реформи професійної освіти в Україні – налагодити співпрацю між владою на рівні області та територіальної громади, профтехами, школами та бізнесом. Ідея полягає в тому, щоб ці 5 інституцій взаємодіяли та співпрацювали між собою, допомагаючи дітям у виборі майбутньої професії. Тобто усі 5 сторін мають працювати не паралельно, а як злагоджений механізм. Саме так це відбувається у Швейцарії, Німеччині, Австрії та багатьох інших країнах із розвинутою економікою. Для "DECIDE: ПРОФТЕХ" ми разом з областями-партнерами відібрали 10 профтехів та 10 партнерських громад, у яких будемо працювати зі школами, місцевою владою і бізнесом. Якщо ця модель в пілотних регіонах спрацює, то в наступні роки ми будемо підтримувати й інші області в розбудові такої системи кар’єрного супроводу учнів», — зазначила менеджерка проєкту DECIDE Валентина Полторак.


Для участі у доборі профтехи та громади, де вони розташовані, надавали необхідну інформацію для заповнення заявки обласній військовій адміністрації (аплікаційні форми та листи про наміри стати партнерами ініціативи). Заявки та мотиваційні листи на розгляд комісії подавали обласні військові адміністрації регіонів-партнерів: Львівської, Івано-Франківської, Київської, Чернігівської, Полтавської та Одеської областей.


Переможцями конкурсного добору стали такі заклади освіти та громади:


Чернігівщина


  • Чернігівський центр професійно-технічної освіти Чернігівської обласної ради / Чернігівська міська територіальна громада;

  • Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту / Чернігівська міська територіальна громада.


Одещина


  • Північний центр професійної освіти / Савранська селищна територіальна громада.


Івано-Франківщина


  • Центр професiйно-технiчної освiти №1 м. Iвано-Франкiвська / Івано-Франківська міська територіальна громада.


Львівщина


  • Сокальський професійний ліцей / Сокальська міська територіальна громада;

  • Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва / Львівська міська територіальна громада.


Київщина


  • Васильківський професійний ліцей / Васильківська міська територіальна громада;

  • Броварський професійний ліцей / Броварська міська територіальна громада.


Полтавщина


  • Вище професійне училище № 7 м. Кременчука / Кременчуцька міська територіальна громада;

  • Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського / Решетилівська міська територіальна громада.


«Для нас дуже важливий розвиток професійної орієнтації. Школярі і школярки, щонайпізніше з 7–9 класу, мають знайомитися зі світом професій та бачити, як саме на практиці застосовуються шкільні знання та навички. Частину такої профорієнтації можливо створити завдяки якісній співпраці різних закладів освіти, громад та бізнесу. Цей проєкт — важливий пілот такої співпраці, який має стати й поштовхом для розвитку 10 закладів професійної освіти, де вже цього року запрацюють нові майстерні!», — розповів заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.


Упродовж квітня–травня 2024 року Комісія з відбору отримала і розглянула 27 поданих на конкурс заявок від 6 регіонів-партнерів визначених спільно з Міністерством освіти і науки України. На першому етапі вона відібрала 16 заявок. На другому етапі команда будівельних консультантів проєкту DECIDE відвідала 16 профтехів. Водночас Комісія провела співбесіди з учасниками конкурсу за участі ОВА, які подавали заявки, закладів професійної освіти та територіальних громад.


Планується, що проєкт DECIDE допоможе 10 профтехам-переможцям розробити стратегії інституційного розвитку, підтримає участь педагогів профтехів у програмах професійного розвитку, а також сприятиме поліпшенню партнерства між цими закладами та бізнесом. Крім цього, профтехи зможуть отримати гранти від DECIDE у розмірі 3,6 млн грн на створення профорієнтаційної майстерні (хабу).


10 громад-переможців отримають від DECIDE гранти та експертну допомогу в організації профорієнтаційних заходів, а ще представники громад зможуть долучитися до професійних програм з підготовки кар’єрних радників.


Крім цього, громади залучать по дві школи до пілотування матеріалів із профорієнтації Цюрихського педагогічного університету (Швейцарія), а також організують екскурсії на підприємства, профорієнтаційні заходи для дітей.


***

Проєкт DECIDE впроваджується ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

Comments


Останні публікації

bottom of page