top of page

Луганчани та львів’яни обговорили питання формування громадянських компетентностей в процесі викладання різних навчальних дисциплін

23 листопада в рамках проекту DOCCU «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» під час круглого столу «Формування громадянських компетентностей в процесі викладання навчальних дисциплін» відбулася дискусія тренерів з Луганського та Львівського обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.«У контексті реформи української школи важливу роль має відіграти розвиток громадянських компетентностей учнів, учителів та керівників шкіл. Для цього важливо створити відповідне демократичне середовище», – зазначив під час відкриття круглого столу Роман Шиян, директор Львівського ОІППО.


«Наша задача розпочати демократичні трансформації в школах, сформувавши мережу фахівців з демократичного громадянства та прав людини», – підкреслила Любов Задорожна, головний експерт проекту.


Команди мали можливість обмінятись досвідом та думками щодо подальших кроків з впровадження освіти для демократичного врядування та освіти з прав людини в школі в рамках різних предметів.


«Нова українська школа потребує нового вчителя, який може стати агентом демократичних змін», – таку основу для обговорення запропонувала модератор дискусії Мирослава Товкало, завідувач кафедри освітньої політики Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.


Тему демократичного управління закладом освіти в режимі онлайн розкрила проректор Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти Любов Шелемей: «Побудова змісту навчання відбувається з урахуванням сучасних європейських вимог до навчання. Тенденції розвитку управління школами визначаються соціальними та економічними процесами в суспільстві».


У процесі дискусії учасники сформували низку рекомендацій щодо впровадження ОДГ/ОПЛ в школах. З ними можна ознайомитись за посиланням.

Comments


Останні публікації

bottom of page