top of page

Мрії дітей здійснюються навіть під час війни

Мрії дітей здійснюються навіть під час війни – Швейцарсько-український проєкт DECIDE разом із Коропською селищною радою за підтримки Швейцарії допомагає втілити їх у реальність!


Минулого тижня команди проєктів-переможців ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» отримали сертифікати, а всі учасники – заохочувальні подарунки. Уже зовсім скоро у громаді розпочнеться реалізація трьох учнівських проєктів! Для цього проєкт DECIDE виділяє 1 мільйон гривень, а з бюджету громади додаються ще 53 тисячі гривень.

Та перш ніж розповісти, які саме ініціативи підтримали мешканці Коропської громади, зазначимо про неабияку активність, яку вони проявили.


Так, у голосуванні за проєкти ШГБ взяли участь майже 39% населення ТГ, що вже є рекордом на Чернігівщині. Можна тільки уявити, якою тут жвавою була агітація, та і сам виборчий процес!

«Наша команда співпрацює із Коропською громадою лише декілька місяців, однак вже маємо чудові спільні результати. Ми вражені активністю мешканців, які долучаються до життя громади.


Своєю небайдужістю та підтримкою вони довели, наскільки важливо зараз втілювати мрії дітей, а ще показують приклад молоді. Тож беремося за реалізацію дитячих мрій і розпочинаємо зміни вже зараз», – сказала Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE.


«Дуже вдячний проєкту DECIDE і усім, хто був задіяний у спільній ініціативі. Це підтверджує, що ми – команда, ми можемо працювати разом і можемо бути успішними», – звернувся Володимир Куніцин, голова Коропської територіальної громади, під час нагородження переможців.


Ними стали ідеї учнів та учениць Карильської школи, Риботинського навчально-виховного комплексу та Нехаївської гімназії. Саме вони видалися найбільш переконливими для жителів громади, які й віддали свої голоси. А тепер розповідаємо все по черзі!

Уже багато років на базі Карильської школи діє туристичний гурток «Екстрим». Його вихованці вже встигли зайняти призові місця у різних змаганнях обласного рівня, тепер же у планах – вийти на новий рівень.


Потенціал є, натомість не вистачає відповідних умов для тренувань. Тож довго школярі не думали над ідеєю проєкту. За словами дітей, все більшої популярності набуває скелелазіння. Тим паче, що такий вид спорту є олімпійським! Команда впевнена, що їхній проєкт дасть можливість підвищити рівень підготовки до змагань всеукраїнського рівня, проводити різноманітні турніри і майстер-класи.


У межах учнівського проєкту «Навчально-тренувальний комплекс для занять пішохідним туризмом», у шкільному спортзалі планують облаштувати скелелазну стінку, полички та опори для кріплення мотузок на «Смугу перешкод». Крім закупівель різноманітних деталей, також хочуть замінити вікна, лампи і провести косметичний ремонт.


Водночас на подвір’ї Риботинського НВК оформлять лаунж-зону “Space of youth”, що перекладається як «Молодіжний простір». Вона розрахована для відпочинку всіх охочих – учнів, їхніх батьків та учителів. Тут можна буде проводити шкільні заходи, організовувати сеанси літнього кінотеатру, займатися спортом, зокрема на тренажерах, а також просто відпочивати.


Як виникла така ідея? Діти помітили, що в теплу пору року їхні ровесники найбільше проводять часу на шкільному подвір’ї. Тож перед ними постало питання, чим тут можна займатися і як можна організувати дозвілля. Команда визначила територію і провели її заміри. А після того створила 3D-візуалізацію та накреслила план реконструкції. Тепер залишилося тільки втілити задумане: встановити паркові круглі лавки, посадити кущі самшиту та встановити тренажери, під якими передбачається гумове покриття. Врахувавши, що 70% території шкільного подвір’я це насадження, планують закупити також і садові інструменти, щоб доглядати за рослинами.


«Зона відпочинку в Нехаївській гімназії» – ще один проєкт-переможець шкільного бюджету участі. Його ідея полягає в тому, щоб у холах гімназії створити зони відпочинку, де дітям можна буде перевести дух після активних уроків і поспілкуватися з однолітками, а також провести шкільну виставку і навіть батьківські збори. Тож тепер перерви можуть бути абсолютно різними – і спокійними, і рухливими, і груповими, і навіть індивідуальними.


Загалом планують виділити три зони, а саме:

– ігрова, де будуть комфортні та яскраві меблі, настільні ігри;

– «Веселе і пізнавальне дозвілля», куди закуплять ноутбуки, телевізор, 3D окуляри і танцювальні килимки;

– «Острів відпочинку без гаджетів» – це кімната з м’якими меблями, де можна буде порелаксувати і поспілкуватися у неформальній атмосфері.

Під час презентації команда поділилася планами, що зону оформлять у патріотичних кольорах, а стіну прикрашатиме великий банер з українським краєвидом.


Comments


Останні публікації

bottom of page