top of page

Перший профорієнтаційний хаб відкрито в Чернігові!

  • 9 лип. 2025 р.
  • Читати 2 хв

Оновлено: 10 лип. 2025 р.

На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту запрацював профорієнтаційний хаб. Тут усе побудовано так, аби учні 8–9 класів могли спробувати різні професії на практиці.


Хаб об’єднує 8 тематичних станцій:

- арт-студія — знайомство з оздоблювальними роботами та професіями маляра й штукатура;

- VR-окуляри — занурення у світ залізничників і слюсарів з експлуатації обладнання;

- станція робототехніки — дослідження роботи слюсарів із ремонту рухомого складу та електромонтерів сигналізації;

- станція озеленення — дослідження професій у сфері ландшафтного дизайну та озеленення;

- станція електриків — знайомство з роботою електромонтажників освітлення та освітлювальних мереж;

- сантехнічна станція — можливість попрактикуватися в основах сантехнічних робіт;

-  станція моделювання — робота з 3D-конструюванням та обладнанням для вирізання по дереву й фанері;

- станція «Залізні люди» — сфера залізничного транспорту та пов’язані з нею професії.


Резидентами хабу вже стали такі компанії, як АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ», ТОВ «КЕРНЕЛ-ТРЕЙД», ТОВ «ПЕТ ТЕХНОЛОДЖИЗ», ТОВ «СІЛЬПО-ФУД», ТОВ «СОЛАР», Магазин «Придбай», ТОВ «АЛЬТЕП. КОМ».


Цей хаб — частина нашого з Міністерством освіти і науки України пілоту з розвитку системи профорієнтації із долученням влади, освіти і бізнесу, який ми запустили рік тому.


Ділимось результатами нашого напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ»:

- 6  областей України увійшли до пілоту: Одеська, Полтавська, Чернігівська, Івано-Франківська, Львівська та Київська - 6  координаторів із профорієнтації працюють в ОВА-партнерах над розвитком співпраці освіти і бізнесу;

- спільно з областями-партнерами ми відібрали 10 пілотних закладів профтехосвіти, з якими разом розробили стратегії їхнього розвитку та профорієнтаційні хаби для учнів та учениць 5–9 класів;

- 110  бізнесів уже стали резидентами профорієнтаційних хабів, організували екскурсії і майстер-класи для школярів;

- 9 громад-партнерів залучили до пілоту 22 школи;

- 9 координаторів відповідають за профорієнтацію у громадах-партнерах;

- 40+ кар’єрних радників зі шкіл громад-партнерів пройшли навчання за курсом JOBs від Цюрихського педагогічного університету та цілий рік пілотували з нами нову систему профорієнтації і впроваджувалися JOBs;

- 898 учнів 8–9 класів у 2024/25 навчальному році навчалися за курсом JOBs та брали участь у екскурсіях та майстер-класах від бізнесу;

- 14500 учнів спробували себе в різних професіях на підприємствах, які організували карʼєрні координатори громад.


Партнерство заради того, щоб кожна дитина в Україні мала змогу визначитись зі своїми інтересами та обрати майбутню професію і реалізувати себе в Україні!


Вже з нового навчального року - будемо масштабувати цей підхід!


Щоб переглянути фотогалерею, натисніть на зображення



Останні публікації

bottom of page