top of page

«Навчатися і жити в умовах демократії». Під таким гаслом відбувся тренінг для заступників директорів шкіл з виховної роботи

Учасникам тренінгу були запропоновані сучасні методики ефективного діалогу, алгоритм змін у ключових напрямках шкільного життя, інструментарій для аналізу стану виховної роботи з метою виходу на громадянські компетентності.


Тренінг, який пройшов в м. Дніпро 22 червня, мав свою особливість, адже до заступників директорів шкіл приєдналися керівники професійно-технічних навчальних закладів. Це відбулося з ініціативи заступника директора департаменту освіти Дніпропетровської області А. Демури та директора науково-методичного центру профтехосвіти В. Василиненка.



Працівники профтехосвіти переконані: немає іншого способу навчити молоде покоління демократії, окрім як організувати життя навчального закладу на принципах демократичного врядування і, перш за все, самоврядування.


«Ніхто сьогодні не заперечує цінності демократії. Але на ділі українська школа ще значною мірою залишається адміністративно-бюрократичною з жорсткою централізацією, відсутністю шкільної автономії, в рамках суб’єкт-об’єктних відносин між учасниками освітнього процесу. Сподіваємось, що здобуті навики допоможуть учасникам ефективно налаштувати життя педагогічного та учнівського колективу в такий спосіб, щоб у постійному діалозі та співпраці всіх учасників навчально-виховного процесу відбувався рух вперед – до кращих зразків демократичного життя», – зазначила майстер-тренер проекту Катерина Романенко.

Comentários


Останні публікації

bottom of page