top of page

Особливості формування громадянських компетентностей на уроках української мови та літератури

25 червня на базі Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів пройшов тренінг «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» для вчителів української мови та літератури, які проходять курсову перепідготовку. Навчання проводила викладач інституту Олена Чабан. Вона ознайомила присутніх з проектом DOCCU, зі здобутками його впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах області.


Учасники тренінгу обговорили особливості вивчення української мови і літератури в умовах реформування освіти, зокрема розглянули проблему формування громадянських компетентностей школяра засобами мови і літератури. Учителі працювали з посібниками серії «Живемо в демократії», у групах аналізували базові принципи та підходи у сфері освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ), обговорювали особливості сучасного демократичного уроку. Під час дискусії учасники наголошували на необхідності створення такого середовища в школах, де права людини та права дитини розглядалися б як педагогічне спрямування, адже навчатися демократії учні повинні через шкільний досвід.


«Одним із пріоритетних напрямків роботи в сучасній школі є громадянське виховання – процес формування свідомого громадянина, людини з такими якостями й рисами характеру, світоглядом і способом мислення, почуттями, вчинками та поведінкою, які спрямовані на розвиток громадянського суспільства в Україні» – підсумували учасники тренінгу.

Comments


Останні публікації

bottom of page