top of page

Освіта для демократії для демократії в освіті: у Дніпрі розпочалися регіональні тренінги з підготовки майстер тренерів для системи підвищення кваліфікації педагогічних кадрів


З 14 по 16 вересня 2016 року на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся перший семінар-тренінг для викладачів та методистів інституту з освіти для демократії та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) та розвитку громадянських компетентностей.


Це перший з низки регіональних тренінгів та  комунікативних заходів, які у найближчі два роки будуть проведені на Дніпропетровщині в рамках  впровадження проекту.


Як зазначив ректор інституту Михайло Романенко: «Формування демократичних компетентностей вчителя та керівника навчального закладу сьогодні є важливим елементом для розбудови нової української школи».


Марина Ватковська, проректор інституту та координатор з впровадження проекту в області, у свою чергу підкреслила, що освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини є ефективним знаряддям формування демократичного середовища в школі й зазначила, що впровадження ОДГ/ОПЛ сьогодні одночасно відбувається у переважній більшості країн Європи. «Україна є однією з перших країн в світі, що перейшла до широкого впровадження цього нового напряму в громадянській освіті», – зазначила вона.


Під час тренінгу головний експерт проекту Наталія Клокар представила основні напрями розвитку проекту в Україні, розповіла про результативність його впровадження у Київській та Одеській областях.


Учасники заходу також мали можливість он-лайн спілкування з Рольфом Голлобом, професором Цюріхського університету, головним експертом та керівником проекту DOCCU, автором посібників з ОДГ/ОПЛ, який розповів про основні тенденції впровадження ОДГ/ОПЛ в Європі та світі.


Протягом всіх трьох днів семінару 23 викладача та методиста інституту активно обговорювали та вивчили ключові аспекти демократичного врядування в школі та опановували технології викладання ОДГ/ОПЛ. Особливу увагу приділили темам демократичної культури, ключовим сферам демократичного врядування в навчальному закладі, формуванню громадянських компетентностей учнів та вчителів, а також розвитку учнівського самоврядування.

Наступний модуль семінару-тренінгу відбудиться в інституті у вже листопаді.

Comments


Останні публікації

bottom of page