top of page

14 березня 2017 року в Івано-Франківській області відбувся семінар-тренінг для практичних психологів закладів освіти інтернатного типу

14 березня 2017 року у рамках впровадження в Івано-Франківській області швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» відбувся семінар-тренінг для практичних психологів закладів освіти інтернатного типу.Фахівці психологічної служби мали змогу підвищити свій рівень обізнаності з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, ознайомитися з принципами та ключовими сферами ОДГ.


Методисти обласного центру практичної психології і соціальної роботи Т. Глуханюк та О. Хомин в ході заходу актуалізували присутнім проблему розвитку громадянський компетентностей в навчальних закладах, окреслили особливості проведення занять з демократичного громадянства. Учасники змогли попрактикуватися в прийомах, методах і технологіях навчання демократії та прав людини, які ґрунтуються на кращому європейському досвіді.


Отримані на заняттях методи та техніки практичні психологи використовуватимуть у подальшій роботі.


Із відгуків учасників про семінар-тренінг.


«Ще раз мав можливість переконатися в перевагах демократичного суспільства. Зрозумів, що основи ОДГ/ОПЛ потрібно впроваджувати в першу чергу в школі. Слід змінювати «банківську» систему освіти на демократичну», -зауважив Микола Рубінський, практичний психолог Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради.


«Дуже цінним для мене було обговорення на тему «права-обов’язки» – їх нерозривна цілісність під загальним девізом «Відповідальність». Дебати були активними і цікавими, учасники групи чули один одного. Участь у даному тренінгу породжує бажання обдумувати його ідеї після закінчення. «Змінюючи себе – змінюєш світ!», – наголосила Ольга Овчаренко, практичний психолог Івано-Франківського академічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради.


«Проект «Розвиток демократичних компетентностей в Україні» важливий в роботі з учнями з особливими потребами. Дітям бракує знань про демократичні права та вмінь їх відстоювати. Також вправи можна використати у роботі з дітьми з особливостями психофізичного розвитку для розвитку у них почуття обов’язку», – зазначила Тетяна Сулятицька, практичний психолог Яблунівської СЗОШІ Івано-Франківської обласної ради.


«Командний дух, комфортна атмосфера та професіоналізм тренерів сприяли високій ефективності семінару-тренінгу. Участь в таких заходах допоможе освітянській спільноті формувати в учнів демократичні цінності», – підсумувала Ганна Івасів, практичний психолог Микуличинської СЗОШІ Івано-Франківської обласної ради.

Comments


Останні публікації

bottom of page