top of page

Підтримка дітей, що постраждали від війни: 64 тренери пройшли онлайн навчання за програмою тренінгу «Стаємо сильнішими разом!»

Наприкінці березня 64 представники закладів післядипломної педагогічної освіти з 17 регіонів країни пройшли кількаденний тренінг з використання ресурсів освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) задля підтримки дітей, які опинилися в умовах війни. Тренінг пройшов в межах реалізації ініціативи проєкту DECIDE «Стаємо сильнішими разом!».


Усі учасники успішно завершили навчання і отримали сертифікати тренерів із впровадження освітніх програм з ОДГ/ОПЛ.


Під час онлайн-сесій та дистанційних практичних завдань учасниці та учасники:

  • поглибили обізнаність у сфері освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини;

  • розвинули розуміння ключових аспектів розвитку демократичної взаємодії в дитячих спільнотах задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни;

  • практично ознайомилися з можливостями використання ресурсів ОДГ/ОПЛ у роботі з дитячими спільнотами задля розвитку демократичної взаємодії.


Крім того, учасникам презентували тематичний Методичний порадник. Він містить добірку матеріалів та активностей, які допоможуть учителям дошкільних, шкільних та позашкільних закладів налагодити освітній процес у нових реаліях. Так, використання порадника допоможе розвинути в дітях когнітивні, поведінкові, соціальні й емоційні навички, адаптувати у дитячу спільноту учнів, які опинилися в умовах війни.


«Порадник переглянула. Враження позитивні. Яскраво, компактно подана інформація. Подобається словничок з лівого боку – потрібна термінологія під рукою. Актуальні статистичні дані. Посилання на посібники в рубриці "детальніше" взагалі просто знахідка. Все в одному місці. І нічого не загубиться. Вправи я завжди адаптую під свою аудиторію. Але за основу, що подана у посібнику, дуже вдячна», – каже учасниця тренінгу Катерина Романенко.


«Мені сподобалася структура та зміст порадника. Він містить корисну інформацію про розвиток у дітей емпатії, самоконтролю, стійкості до стресу та комунікативних навичок. Він також містить практичні вправи та рекомендації для батьків та вчителів, які можуть допомогти розвивати ці навички у дітей. Крім того, посібник містить цікаві ілюстрації та дизайн, які роблять його привабливим для читання», – зазначає учасниця Лариса Фамілярська.


Підготовка тренерів з використання ресурсів ОДГ/ОПЛ у роботі з молоддю, яка постраждала від війни, продовжиться й надалі. У планах – навчання викладачів закладів вищої освіти та педагогічних коледжів, які здійснюють підготовку вчителів початкових класів. У квітні вони також візьмуть участь в онлайн-тренінгу «Стаємо сильнішими разом!».


***

«Стаємо сильнішими разом» – це ініціатива, спрямована на підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, шкільних психологів, батьків, голів територіальних громад та освітніх управлінців.


Ініціатива охоплює 6 напрямів:

  1. нові компетентності вчителя в умовах воєнного стану;

  2. права людини та громадянина;

  3. психологічна підтримка;

  4. підтримка дітей з особливими освітніми потребами;

  5. безпечний освітній простір у закладах освіти;

  6. громада, безпечна для дитини.


Пропоновані в межах напрямів матеріали розроблених на основі навчально-методичних ресурсів ОДГ/ОПЛ міжнародної освітньої платформи «Living Democracy».


Ініціатива «Стаємо сильнішими разом!» реалізується Швейцарсько-українським проєктом DECIDE у партнерстві з Уповноваженим Верховної ради України з прав людини, Міністерством освіти і науки України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.


Проєкт DECIDE впроваджується ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.


Comments


Останні публікації

bottom of page