top of page

Полтавська область перша в Україні затвердила Стратегію розвитку освіти на 2023-2027 роки

23 грудня Полтавська обласна рада на позачерговому скликанні затвердила Стратегію розвитку освіти на 2023-2027 роки – депутати облради одноголосно підтримали документ.


До супроводу розробки Стратегії були долучені експерти Проєкту DECIDE. Ключова мета регіональної політики у сфері освіти звучить так: «Кваліфіковані та вмотивовані педагоги-новатори надають якісну, доступну та демократичну освіту у безпечному освітньому середовищі та у межах партнерської системи управління освітою».


Для цього визначили 4 ключові напрями (стратегічні цілі), а саме:1. Заклади освіти мають безпечне та комфортне освітнє середовище.


Це особливо актуально в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану. Так, облаштування укриттів, надання психологічної підтримки, інтеграція ВПО, забезпечення харчування – базові потреби, задоволення яких стане основою для подальшого розвитку сфери освіти та покращенню її якості.


2. Педагогічні працівники ефективно використовують інструменти дистанційного навчання, є вмотивованими до професійної діяльності та фахового зростання, а ОУО володіють дієвими інструментами управління.


Концепція Нової української школи передбачає зміну ролі вчителі – від єдиного наставника і джерела знань до фасилітатора, тьютора, модератора в індивідуальній освітній траєкторії дитини. Відтак система освіти потребує вмотивованих та компетентних педагогів, готових до інновацій. Адже саме з таким учителем дитина відчуватиме себе комфортно, буде вмотивована до навчання і досягатиме високих результатів навчання.


3. Мережа закладів освіти є доступною та ефективною.


Реформа НУШ також передбачає впровадження старшої профільної школи з 2027 року, а це вимагає створення відповідної мережі академічних та профільних ліцеїв, організації підвезення, пансіонів для її доступності та інших необхідних умов, щоб здобувати якісну профільну середню освіту. А підсилюватиме такий результат міжмуніципальне співробітництво.


4. Професійна (професійно-технічна) освіта орієнтована на відновлення економіки та відповідає запитам ринку праці, абітурієнтів та здобувачів.


У межах процесу децентралізації на місцевий рівень делеговано повноваження з управління та фінансування системи закладів профосвіти. Це потребує ефективних управлінських рішень. Водночас налагодження державно-приватного партнерства, розвиток дуальної освіти та модернізація закладів освіти сприятимуть покращенню якості освітніх послуг.


Дякуємо за плідну співпрацю Полтавській обласній державній адміністрації, Полтавській обласній раді, зокрема профільній комісії з питань освіти, Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавській академії неперервної освіти імені М.В. Остроградського, громадам області та усім членам робочої групи.

Фото: Fb-сторінки Дмитра Луніна та Полтавської ОВА

Comentários


Останні публікації

bottom of page