top of page

Представники магістратур за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» розпочали підготовку з питань формування громадянських компетентностей у державних службовців

Для представників вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», у Національному агентстві України з питань державної служби проходить семінар-тренінг «Формування громадянських компетентностей у державних службовців».


З вітальним словом до учасників звернувся Костянтин Ващенко, голова Національного агентства України з питань державної служби, який зазначив, що Національне агентство України з питань державної служби підтримує проект DOCCU і готове й надалі сприяти його реалізації. «У контексті реформування держаної служби в Україні навчання державних службовців громадянським компетентностям набуває значної актуальності», – зазначив він.Керівник швейцарсько-українського проекту DOCCU в Україні Наталія Протасова зазначила: «Дієве громадянське суспільство – це практична основа децентралізації влади та залучення людей до реального управління як на рівні місцевих громад, так на регіональному та загальнодержавному рівні. Це той досвід, який Швейцарія здобувала понад 100 років і тепер радо ділиться ним з нами. У рамках модулів, впроваджених в систему підвищення кваліфікації в усіх обласних центрах України, навчання з розвитку громадянських компетентностей вже пройшло близько 18000 державних службовців та представників органів місцевого самоврядування. У 2017-2018 роках в рамках проекту будуть розроблені та впроваджені наскрізні підходи та модулі для понад 50 вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».


Ірина Пантелейчук,  доктор з державного управління, доцент, завідувач сектором духовного розвитку департаменту освіти, науки і духовного розвитку Адміністрації Президента України, провела з слухачами лекцію-дискусію «Тенденції демократизації державної служби».

Тренери проекту Компоненту «Державні службовці» Людмила Паращенко та Юлія Молчанова провели низку тренінгових занять з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ).


«Ми виходили з того, що ОДГ/ОПЛ – це комплекс методик та підходів, які варто впроваджувати наскрізно. Громадянські компетентності мають стати  змістовою лінію підготовки державних службовців в рамках магістерських програм», – зазначила Людмила Паращенко.

Інна Семенець-Орлова, кандидат політичних наук, доцент кафедри соціології і політології Національного авіаційного університету, провела для слухачів семінару-тренінгу лекцію-дискусію «Формування культури громадянськості засобами ОДГ/ОПЛ. Громадянство, громадянськість і культура громадянськості: кореляція змістового наповнення у західній та вітчизняній науковій думці і практиці».

Comments


Останні публікації

bottom of page