top of page

«Розвиток громадянських компетентностей на основі суспільствознавчих дисциплін» – на Одещині завершили роботу курси підвищення кваліфікації вчителів історії, правознавства та громадянської освіти

На базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів завершили роботу курси підвищення кваліфікації вчителів історії, правознавства та громадянської освіти з проблеми «Розвиток громадянських компетентностей на основі суспільствознавчих дисциплін».


На даних курсах вчителі мали змогу ознайомитися із змістом громадянської освіти в сучасній школі, опрацювали сутність компетентності для демократичного громадянства як ключової, визначали її соціальний та громадянознавчий аспект щодо реалізації основних завдань школи в умовах демократичних перетворень. Педагоги опрацювали необхідну нормативно-правову базу, проаналізували базові матеріали з питань освіти для демократичного громадянства та прав людини та визначалися з перспективами впровадження в навчальний процес європейських підходів до ОДГ/ОПЛ.Під час навчання вчителі мали змогу отримати практичний досвід з громадянської освіти та освіти з прав людини, котрий використовується вчителями-суспільствознавцями Одещини.

З слухачами працювали досвідчені тренери-викладачі (Задорожна Л.К., Левчишена О.М., Котенко О.М. та інші), тренери-вчителі (Майорський В.В., Назарчук Н.В.), які на практиці розкрили підходи та базові принципи освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини.


Також під час курсової підготовки вчителі мали змогу користуватися посібниками, розробленими європейськими колегами, для практичного застосування демократичних освітніх підходів у роботі українських шкіл.Вчителі опрацьовували в групах вправу за вправою, починаючи з першого тому і до шостого («Навчаємо демократії», «Зростаємо в демократії» …, автори: Рольф Голлоб, Петер Крапф, Вільтруд Вайдінгер).


Результати такої роботи на курсах підвищення кваліфікації були обговорені вчителями під час конференції з обміну досвідом роботи.

コメント


Останні публікації

bottom of page