top of page

Розвиток громадянських компетентностей школярів на уроках української мови та літератури

20 жовтня 2017 року методисти Біляївського районного методичного кабінету радо зустріли вчителів української мови та літератури Біляївщини на семінарі–практикумі «Розвиток громадянських компетентностей школярів на уроках української мови та літератури» (ІІІ сесія).


Високий рівень підготовки та проведення практичного блоку семінару вчителем української мови та літератури Дачненської школи, майстер-тренером проекту DOCCU Оленою Чабан сприятиме системним змінам у викладанні предметів. Майстер-тренер проекту продемонструвала, як можна співпрацювати з учнями, щоб формувати громадянські знання, виховувати громадянські чесноти; залучити до роботи весь клас, використавши новітні педагогічні технології. За допомогою активного навчання, роботи в групах учителі-словесники змогли відповісти на запитання: «Звідки беруться «ланцюги», які пригнічують нас, стримують, перешкоджають нам? Що заважає нам бути вільними? Яким чином можна допомогти собі позбутися «ланцюгів»? Чи можемо ми зробити щось, щоб допомогти іншим розірвати свої «ланцюги»? Наскільки складно робити вибір? Хто або що впливає на наш вибір? Наскільки вдається зберігати свою індивідуальність у ситуації вибору?».


Насамкінець учасникам методичного заходу Олена Чабан рекомендовала опрацювати посібники з освіти для демократичного громадяства та освіти з прав людини; презентувала електронну платформу для навчання та портал «Розвиток громадянських компетентностей в Україні». Тренер наголосила, що використання візуальних засобів навчання на уроках української мови та літератури дають змогу створити сприятливі умови для формування високого рівня громадянських компетентностей учнів. Така робота дає можливість для обміну досвідом із формування та розвитку громадянських компетентностей у навчальних закладах Біляївщини. Цікаві завдання, захоплюючі питання збагатили досвід кожного присутнього вчителя. コメント


Останні публікації

bottom of page