top of page

Розвиток компетентностей для демократичного громадянства в Новій українській школі

В Одеському обласному інституті удосконалення вчителів в ході курсів підвищення кваліфікації 15 лютого вихователі групи продовженого дня пройшли навчання за темою «Розвиток компетентностей для демократичного громадянства в Новій українській школі».

У ході спецкурсу вчителі ознайомилися з основними засадами освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ), окреслили можливості реалізації діяльнісного та наскрізного підходів щодо формування громадянської та соціальної компетентностей як одних із ключових компетентностей Концепції «Нової української школи» в початковій ланці загальної середньої освіти.


Формування компетентностей для демократичного громадянства в Новій українській школі стає можливим завдяки організації освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства. І велика увага має приділятись організації освітнього середовища, що належить дітям. Саме тому під час практичної частини вихователі групи продовженого дня були ознайомлені з навчально-методичним ресурсом із серії ОДГ/ОПЛ та опрацювали І розділ «Ідентичність» ІІ тому «Зростаємо у демократії», в якому розміщенні плани уроків для початкового рівня з питань демократичного громадянства та прав людини. В ході підсумкової дискусії слухачі відмітили актуальність розвитку соціальних навичок вчителя задля розвитку демократичної атмосфери в класі та важливість переосмислення питань дисципліни і порядку з демократичної точки зору.Comments


Останні публікації

bottom of page