top of page

Семінар-тренінг «Формування громадянських компетентностей у державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування»

З 28 по 30 жовтня 2015 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбувся другий модуль всеукраїнського семінару-тренінгу з підготовки тренерів для державних службовців і посадовців органів місцевого самоврядування. Захід проведено в рамках впровадження швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (DOCCU).


В рамках проекту тренінг проходять викладачі та працівники обласних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, викладачі Національної академії та Школи вищого корпусу державної служби Національного агентства України з питань державної служби.


Навчальний курс за програмою проходять 24 учасника з 10 регіонів України: Хмельницької, Миколаївської, Полтавської, Київської, Івано-Франківської, Волинської, Рівненської, Житомирської, Харківської, Тернопільської та Черкаської областей.


Протягом трьох днів семінару швейцарські та українські експерти Айріс Хенселер Штірлін, Мартін Ретцель, Людмила Паращенко, Юлія Молчанова разом з учасниками обговорювали особливості формування громадянських компетентностей у державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.


Основними завданнями роботи модулю Б було:

  • визначити особливості компетентністного підходу до навчання;

  • сформулювати структуру демократичних компетентностей за матеріалами Хартії з ОДГ/ОПЛ, Закону України «Про державну службу»;

  • представити концепції модернізації державного управління в Україні;

  • змоделювати навчальні ситуації для розвитку демократичних компетентностей.


Модератором дискусії «Вибори як форма прямої демократії: досвід України» виступив Володимир Сизон, голова Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.


Програму семінару-тренінгу розроблено з урахуванням основних положень Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ), яка була прийнята Комітетом Міністрів Ради Європи 11 травня 2010 року.


Тематика дидактичних семінарів для тренерів з підготовки державних службовців з ОДГ/ОПЛ, а також впровадження модуля «Демократичне громадянство» за проектом включає навчання за трьома блоками в ході трьох очних семінарів та курсу дистанційного навчання. В результаті учасниками та тренерами буде розроблено навчальний курс з ОДГ/ОПЛ для програм підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування на національному та регіональному рівнях.


Нагадаємо, що в рамках проекту DOCCU Національна академія забезпечує впровадження Компоненту 1 «Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування» на національному рівні. Проект спрямовано на розбудову громадянського суспільства в Україні з метою:

  • посилення місцевого самоврядування за допомогою підтримки демократичних освітніх установ;

  • реалізації принципів good governance (належного врядування) шляхом поширення освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) серед державних службовців;

  • створення і впровадження навчального курсу з ОДГ/ОПЛ в освітні програми для підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування на національному та регіональному рівнях;

  • посилення національної дискусії щодо демократичного громадянства на основі Хартії Ради Європи з ОДГ/ОПЛ.


До кінця 2015 році в рамках проекту буде завершено навчання 60 тренерів з ОДГ/ОПЛ для державних службовців з усіх регіонів України. Безпосереднє впровадження курсу з ОДГ/ОПЛ у систему підготовки державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування в України триватиме до травня 2016 року.

Comments


Останні публікації

bottom of page