top of page

Семінар-тренінг «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» для завідувачів районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів

12 березня 2015 року на базі Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбувся семінар-тренінг «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» для завідувачів районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів, в рамках україно-швейцарського проекту спрямованого на створення умов для формування особистості громадянина України, якому притаманні європейські цінності, демократична культура, громадянська позиція, відпо­ві­даль­­ність, го­тов­ність до активної участі у громадському житті.


Зазначимо, що проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» здійснюється Цюріхським педагогічним університетом, Інститутом міжнародних освітніх проектів (IPE) та Національною академією державного управління при Президентові України на основі Угоди між Урядом України і Урядом Швейцарської Конфедерації про технічне та фінансове співробітництво. Пілотна ініціатива Ради Європи щодо впровадження Хартії освіти з демократичного громадянства та освіти з прав людини спрямована на залучення органів державного управління, директорів та вчителів закладів освіти до розвитку демократичного суспільства.


Семінар відкрила Бачинська Єв­генія Миколаївна, в. о. ректора КНЗ КОР «КОІПОПК», кандидат педагогічних наук, доцент, та ознайомила учасників із завданнями і цілями заходу. Під час теоретичної частини Бендерець Наталія Миколаївна, проректор з міжнародних зв’язків та ІКТ інституту, кандидат педагогічних наук, презентувала українсько-швейцарський проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні», розповіла про етапи та форми впровадження проекту. Полтавцев Олександр Геннадійович, завідувач кафедри управління освітою, кандидат філософських наук, ознайомив із основними поняттями і принципами освіти для демократичного громадянства та прав людини.


Навчальний тренінг провели тренери проекту: Наталія Бендерець та Олександр Полтавцев – старші тренери; Світлана Мірошник, завідувач кафедри педагогіки і психології, кандидат педагогічних наук; Ірина Бондарук, завідувач НМК історії та правознавства, кандидат педагогічних наук; Лариса Пєтушкова, завідувач кабінету практичної психології і соціальної роботи; Ольга Боярчук, завідувач НМК виховної роботи та позашкільної освіти інституту.


Під час тренінгу було розглянуто такі питання:

  • модель політичного циклу: політика як процес вирішення проблем суспільства;

  • громадянська компетентність: ключові поняття;

  • способи формування громадянської компетентності;

  • суть, значення та використання SWOT-аналізу в управлінській діяльності.


Учасники заходу практикували інтерактивні технології навчання, активно дискутували, обговорювали в групах позитиви та ризики демократії. Під час заняття панували доброзичлива, дружелюбна атмосфера та позитивний настрій.


У ході семінару для заві­ду­вачів методичних служб проведено інструктивно-методичну нараду з актуальних питань функціонування та діяльності методичної служби регіону.

コメント


Останні публікації

bottom of page