Що робити освітнім управлінцям в умовах зміни адміністративно-територіального устрою та реформи НУШ?
Сьогодні, 4 листопада відбулась консультативна зустріч для управлінців освітою Луганської області на тему «Що робити освітнім управлінцям в умовах зміни адміністративно-територіального устрою та реформи НУШ?», проведена за спільної ініціативи проєкту DECIDE, Луганської обласної державної адміністрації та департаменту освіти і науки Луганської ОДА.
Участь у заході взяли представники департаменту освіти і науки Луганської ОДА та територіальних громад Луганщини. У форматі діалогу обговорили основні запитання, які наразі турбують освітніх управлінців та знаходили відповіді на них разом із керівником експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Володимиром Божинським.
Зокрема, окрему увагу приділили питанням:
✔ утворення органу управління освітою в громаді та правомірності надання статусу уповноваженої особи органу управління освітою в громаді;
✔ типи закладів освіти та підстави їх перереєстрації, при чому варто пам’ятати, що засновник закладу освіти зобов’язаний забезпечити дітям можливість завершити освіту відповідного рівня;
✔ особливості видачі документів про отримання повної загальної середньої освіти закладом, який змінив тип;
✔ особливості процедури пониження статусу закладу освіти;
✔ законодавчі підстави проведення конкурсу на посаду керівника закладу освіти;
✔ умови набуття статусу філії закладом освіти тощо.
«Інтереси педагогічного працівника понад усе! В жодному випадку реорганізації чи перереєстрації закладу освіти не має бути безпідставних звільнень, адже зміни в організації праці – не підстава для звільнення працівника» – завершив В. Божинський.