top of page

Том ІІ з ОДГ/ОПЛ «Зростаємо у демократії»


Посібник Ради Європи із серії «Живемо в демократії» – Том ІІ:

«Зростаємо у демократії. Плани уроків для початкового рівня з питань демократичного громадянства та прав людини» розроблено експертами Ради Європи як інструмент для вчителів різних предметів загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють з дітьми 10-11 років. Навчальний матеріал у цьому посібнику поданий у легкій, доступній формі, що дозволяє використовувати його як при викладанні спеціального навчального курсу, так і при викладанні окремих модулів і тем на уроках із різних навчальних дисциплін, у позакласній і позашкільній роботі. Книга вміщує плани уроків, рекомендації для вчителів та керівників шкіл, роздаткові матеріали для учнів.


«Зростаємо у демократії» – книга, адресована вчителям, які бажають включити освіту для демократичного громадянства (ОДГ) та освіту з прав людини у щоденне викладання своїх предметів. Дев’ять розділів по чотири уроки крок за кроком надають необхідні інструкції, містять роздаткові матеріали для учнів та базову інформацію для вчителя. Загалом посібник розрахований на повний річний навчальний план для учнів початкових класів, однак кожен урок сам по собі є закінченим і може бути використаний окремо. Посібник стане у нагоді тим, хто розробляє навчальні програми, методистам та вчителям-початківцям.


Матеріали розміщені у відкритому доступі для всіх освітян та громадян на освітній онлайн-платформі https://www.living-democracy.com.


Завантажити в PDF форматі:


Автори: Рольф Голлоб, PhD, профессор, Вільтруд Вайдінгер, PhD, профессор


Загальна редакція української версії: Н. Г. Протасова, доктор педагогічних наук, професор


Координація випуску, адаптація та редагування української версії здійснені в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».


Видання підготовлено за підтримки Цюрихського педагогічного університету (ЦПУ), Інституту міжнародних освітніх проектів (www.phzh.ch/ipe).


Видання опубліковано за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва / SDC в рамках реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Comments


Commenting has been turned off.

Останні публікації

bottom of page