top of page

Том ІV з ОДГ/ОПЛ «Беремо участь у демократії»


Посібник Ради Європи із серії «Живемо в демократії» Том ІV:

«Беремо участь у демократії. Плани уроків з ОДГ/ОПЛ для старших класів середньої школи».


Цей посібник призначений для вчителів у галузі освіти для демократичного громадянства (ОДГ) і освіти з прав людини (ОПЛ), укладачів підручників з ОДГ/ОПЛ і розробників навчальних програм. Він містить дев’ять розділів, кожен із яких складається переважно з чотирьох уроків і зосереджується на ключових поняттях ОДГ/ОПЛ. Плани уроків – це покрокові інструкції, що містять роздатковий матеріал для учнів і довідкову інформацію для вчителів. Так, посібник підходить для майбутніх педагогів, вчителів-початківців, а також тих учителів, які підвищують свою кваліфікацію у сфері ОДГ/ОПЛ без відриву від основної роботи. Досвідчені учителі також можуть спиратися на ідеї і матеріали видання. Посібник вміщує навчальний план, розрахований на весь навчальний рік для учнів старших класів середньої школи (10–12 класи), але завдяки тому, що кожен розділ можна використовувати окремо, посібник забезпечує вчителям свободу дій.


Мета ОДГ/ОПЛ полягає у вихованні активного громадянина, який готовий і здатний брати участь у житті демократичного суспільства. Тому ОДГ/ОПЛ рішуче підкреслює ідею навчання, що базується на діяльності та виконанні завдань. Цей посібник для старших класів середньої школи фокусується на ключових компетентностях, які дають молодим людям можливість брати участь у демократичному процесі прийняття рішень і долучатися до вирішення завдань динамічного плюралістичного суспільства. Основні концепції ОДГ/ОПЛ викладаються як інструменти безперервного навчання упродовж життя.


Матеріали розміщені у відкритому доступі для всіх освітян та громадян на освітній онлайн-платформі «Живемо в демократії» https://www.living-democracy.com.


Завантажити в PDF форматі:

Автори: Петер Крапф


Загальна редакція Рольфа Голлоба, Петера Крапфа та Вільтруд Вайдінгер


Переклад з англійської та адаптація: Л. І. Паращенко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри управління освітою Національної академії державного управління при Президентові України, відповідальний секретар Асоціації керівників шкіл м. Києва, директор Київського ліцею бізнесу.

Ю. О. Молчанова, кандидат наук з державного управління, доцент, доцент кафедри управління освітою Національної академії державного управління при Президентові України, експерт швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».


Загальна редакція української версії: Н. Г. Протасова, доктор педагогічних наук, професор


Координація випуску, адаптація та редагування української версії здійснені в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».


Видання підготовлено за підтримки Цюрихського педагогічного університету (ЦПУ), Інституту міжнародних освітніх проектів (www.phzh.ch/ipe)


Видання опубліковано за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва / SDC в рамках реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Comments


Останні публікації

bottom of page