top of page

Том V з ОДГ/ОПЛ «Досліджуємо права дітей»


Посібник Ради Європи із серії «Живемо в демократії» Том V: «Досліджуємо права дітей. Дев’ять коротких проектів для учнів 1-9 класів середньої школи».


Діти мають знати та цінувати свої права, вміти користуватися ними. Для цього школам потрібно забезпечувати широкий спектр пізнавального досвіду в галузі освіти з прав дітей, що сприятиме підвищенню рівня розуміння учнями своїх прав як в школі, так і в повсякденному житті. Щоб заохотити дітей до цього, учителям необхідно створити середовище, в якому панує дух демократії та поваги до прав людини.


Цей навчальний посібник розроблено для вчителів різних предметів, які шукають навчальні матеріали з викладання прав дітей учням 1-9 класів середньої школи. Посібник побудовано відповідно до спірального навчального плану, який дає змогу учням досліджувати свої права поступово – із року в рік. Однак, кожен розділ є самостійною темою, що дозволяє використовувати матеріали, наведені в посібнику, при викладанні окремих модулів і тем на уроках з різних навчальних дисциплін.


Посібник містить такі важливі елементи:

– Короткий вступ з інформацією про концептуальні рамки щодо навчання, яке базується на практичних прикладах.

– Дев‘ять коротких проектів чотирьох уроків для учнів 1-9 класів середньої школи.

– Детальні описи та плани уроків.

– Підхід, заснований на виконанні завдань.

– Додаток, що містить нормативно-правові ресурси (включаючи Конвенцію про права дитини та ілюстровану версію Конвенції), а також базову інформацію про права дітей.

Матеріали розміщені у відкритому доступі для всіх освітян та громадян на освітній онлайн-платформі «Живемо в демократії» https://www.living-democracy.com.


Завантажити в PDF форматі:

Автори: Рольф Голлоб, Петер Крапф


Загальна редакція Рольфа Голлоба, Петера Крапфа та Вільтруд Вайдінгер


Переклад з англійської та адаптація: Валентина Полторак, менеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».


Загальна редакція української версії: Наталія Протасова, доктор педагогічних наук, професор, керівник швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».


Координація випуску, адаптація та редагування української версії здійснені в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».


Видання підготовлено за підтримки Цюрихського педагогічного університету (ЦПУ), Інституту міжнародних освітніх проектів (www.phzh.ch/ipe).


Видання опубліковано за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва / SDC в рамках реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Comentarios


Останні публікації

bottom of page