top of page

У Київській області розпочав роботу всеукраїнський семінар з підготовки тренерів з розвитку громадянських компетентностей для представників 6 областей України

3-го жовтня 2016 року в київському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» розпочав свою роботу заключний семінар–тренінг з підготовки  майстер-тренерів з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини для Дніпропетровської, Полтавської, Луганської, Львівської, Івано-Франківської та Херсонської областей.Із вітальним словом до учасників семінару звернувся ректор Академії неперервної освіти Іван Осадчий, який зазначив, що досвід Київської області у сфері розвитку громадянських компетентностей вчителів та керівників шкіл набутий в рамках проекту DOCCU, буде поширено на 6 нових областей України. «За понад п’ять років співпраці зі швейцарськими та українськими експертами проекту нам вдалося накопичити цінний досвід з впровадження ОДГ/ОПЛ не тільки на курсах підвищення кваліфікації, а й залучити до процесу демократизації пілотних шкіл області батьківського активу, місцевої влади та громади», – наголосив він.Навчання завершують 42 майстер-тренери для керівників шкіл та вчителів. Протягом трьох днів майстер-тренери будуть активно опановувати сучасні швейцарські технології викладання освіти з питань демократії та прав людини. У рамках семінару  відбудуться майстер-класи, групові дискусії, обмін досвідом з майстер-тренерами, керівниками шкіл та учителями, підготовленими в Київській області та багато іншого.

З учасниками працює команда експертів на чолі з професором Цюріхського педагогічного університету, експертом Ради Європи Рольфом Голлобом, який в ході триденного навчання проведе серію майстер-класів та демо-уроків з викладання освіти для демократії.  Наталія Бендерець, перший проректор інституту підкреслила роль освіти для демократії у підготовці нового покоління активних громадян України.


Вже в листопаді майстер-тренери завершать роботу з підготовки ще 120 тренерів у своїх регіонах. Надалі заняття для фахівців у тренінговій формі проводитимуться в рамках планового підвищення кваліфікації учителів та керівників шкіл. «За два роки з початку впровадження проекту в рамках навчальних програм з в Київській та Одеській областях підготовлено вже понад 8 тисяч вчителів різних предметів та понад 800 керівників шкіл. У наступні роки проект забезпечить посібниками з демократичного громадянства та прав людини переважну більшість шкіл пілотних областей. Ми очікуємо що учителі з інших регіонів також активно користуватимуться матеріалами, розміщеними на електронній платформі doccu.in.ua, де всі посібники знаходяться у відкритому доступі», – зазначила Наталія Протасова, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри управління освітою Національної  академії  державного управління при Президентові України, керівник проекту в Україні.


Довідка. За час реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» з 2014 по 2016 рік було підготовлено понад 140 майстер-тренерів для системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників, державних службовців та представників органів місцевого самоврядування. Курси та модулі у пілотних областях проекту – Київській та Одеській – пройшло понад 8 тис. керівників шкіл, учителів різних дисциплін, методичних працівників та керівників освіти. У 2016 році модулі з формування та розвитку громадянських компетентностей впроваджено у систему підвищення кваліфікації держслужбовців та представників місцевого самоврядування у 23 областях України. За перші місяці підготовку вже пройшли понад 13 тисяч осіб. Також, проектом було перекладено, видано та розповсюджено більше 9 тисяч посібників Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і освіти з прав людини. Всі матеріали знаходяться у вільному доступі на сайті проекту www.doccu.in.ua, а також на сайтах партнерських інституцій, он-лайн бібліотеках та на порталі Ради Європи.

Comments


Останні публікації

bottom of page