top of page

У межах проєкту KOLO Clubs 2.0 освітян Чернігова навчали базовим реанімаційним заходам

«Ви зробили мене кращим, а світ більш захищеним!»: отримуємо такі відгуки про тренінг з домедичної допомоги.


Нещодавно у Чернігові такі тренінги пройшли в межах проєкту KOLO Clubs 2.0, який реалізує ГО «DOCCU» за підтримки FCA (Finn Church Aid). Базовим реанімаційним заходам місцевих освітян навчали інструктори фонду «Солом’янські котики».


«Найголовнішим вважаю те, що після курсу в мене з’явилася впевненість в тому, що я не лише мушу надавати домедичну допомогу, а й можу її надавати на високому рівні», – подівся враженнями Володимир Волерт, вчитель трудового навчання ЗСШФМП №12 м. Чернігова.


Сьогодні дуже важливо знати, як діяти у непередбачуваній ситуації. Тим паче, що домедична допомога збільшує шанси на порятунок життя до приїзду кваліфікованих медиків. Чого навчилися вчителі на тренінгу?

«В умовах повномасштабного російського вторгнення навчання навичкам домедичної допомоги набуває нового змісту. Після того, як прослухали теорію, почуте й побачене ми закріпили на практиці, – розповідає Олександр Кривопиша, соціальний педагог Чернігівської загальноосвітньої школи I – III ступенів № 9. – Зокрема, навчилися давати оцінку стану потерпілого, визначати рівень допомоги, якої він потребує, правильно реагувати та зупиняти критичні кровотечі. Крім того, інструктори нам пояснили, як надавати допомогу під час зупинки серця або дихання».


За словами учасників, тренінг сподобався і тим, що після того, розглянули різні випадки, на які треба звернути увагу, одразу розігрували ситуації. Тренери уважно стежили, чи правильно виконуються практичні вправи.


«Було дуже багато корисної інформації! Життєво необхідні навички ми одразу опановували на практиці. Навчилися працювати зі джгутами, турнікетами, бандажами і тампонувати рани», – каже Олена Слезко, заступниця директора «Типового ліцею № 15».


Серія тренінгів «Безпека школярів в укритті» триває, вже пройшло навчання з цивільного захисту. Попереду – курс для вчителів із психологічної підтримки.


Comentários


Останні публікації

bottom of page