top of page

Відбір територіальних громад для організації літніх клубів у межах ініціативи DECIDE Summer Clubs 2.0 «Ми вдома – ми в Україні»

Громадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (далі – ГО «ДОККУ») у рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (далі – Проєкт DECIDE) оголошує Відбір територіальних громад для створення літніх клубів із залученням дітей ВПО за підтримки Проєкту DECIDE (далі – Відбір).


Про Проєкт DECIDE

Проєкт DECIDE реалізується в Україні ГО «ДОККУ» у партнерстві з Цюрихським педагогічним університетом (Швейцарія) за підтримки Швейцарії. Стратегічними партнерами Проєкту DECIDE є Міністерство освіти і науки України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Івано-Франківська, Луганська, Одеська, Полтавська та Чернігівська обласні державні адміністрації, а також Всеукраїнська асоціація ОТГ.


Проєкт DECIDE спрямовано на підтримку двох важливих реформ – освіти та децентралізації. Його метою є сприяння долученню громадян територіальних громад до демократичного врядування, рівноправному користуванню його результатами та отриманню доступу до якісної освіти.


Відбір

У рамках Відбору буде обрано до 50 територіальних громад, у яких у період з 1 липня до 30 серпня 2023 року заплановано проведення активностей із залученням дітей ВПО при закладах освіти. За підтримки Проєкту DECIDE у територіальних громадах будуть створені DECIDE Summer Clubs 2.0 «Ми вдома – в Україні».


Громадам за результатами Відбору, буде надано:

– комплект методичних розробок з питань організації літніх клубів для дітей в громадах з фокусом на інтеграцію дітей ВПО, демократії та прав людини, попередження конфліктів, психологічної підтримки, безпеки, рухової активності тощо;

– набір розвиваючих ігор та книжок;

– спортивний інвентар;

– канцтовари і принтер;

– обладнання та безкаркасні меблі для облаштування зон відпочинку на відкритому просторі.


Для організаторів роботи літніх клубів, залучених вихователів та педагогічних працівників та ін. буде проведено серію тренінгів з громадянської освіти, зокрема освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) та соціально-психологічної підтримки дітей та підлітків, зокрема ВПО.


Умови та порядок проведення Відбору

До участі у Відборі запрошуються територіальні громади областей, які відповідають таким критеріям:

– безпека – заклади освіти, у яких організовано літній клуб, обладнані захисні споруди цивільного захисту;

– інституційна спроможність – громади залучатимуть педагогів-організаторів, психологів, соціальних педагогів, вихователів та ін.;

– перевагу у відборі буде надано надано громадам, які планують провести понад 2 десятиденні зміни літніх клубів та охопити більшу кількість дітей.


Територіальні громади областей, частина яких тимчасово окупована або на території яких ведуться активні бойові дії (згідно переліку) не можуть брати участь у відборі з урахуванням безпекових умов.


Хто може стати учасником Відбору?

– територіальна громада


Хто може виступати автором заявки-анкети?

– представник/ця органу управління освітою (або іншого уповноваженого органу територіальної громади)


Від кого НЕ будуть прийматись анкети

– фізичні особи (вчителі, батьки, мешканці громади тощо)– заклади освіти– громадські організації та інші неурядові організації


Які терміни подачі анкети?

– з 1 до 10 червня включно


Як будуть визначатись переможці?

– територіальні громади, що отримають найбільше балів під час оцінки анкет, запрошуватимуться на співбесіди;

– під час співбесіди буде додатково оцінюватись спроможність та мотивація учасників Відбору


Хто стане переможцем?

– 50 територіальних громад, в яких буде організовано літні клуби за категоріями

*до 100 дітей;

*від 100 до 200 дітей,

*понад 200 дітей.


Для участі у Відборі учасники мають заповнити анкету учасника відбору територіальних громад для організації літніх клубів із залучення дітей ВПО у межах ініціативи DECIDE Summer Clubs 2.0 «Ми вдома – в Україні» за посиланням https://forms.gle/QfKHCjGJbp4HPVMw6


Термін подачі заявок для участі Відборі – з 1 до 10 червня 2023 року включно.


Комісія з відбору обере територіальні громади, які відповідатимуть встановленим вище умовам Відбору. Результати Відбору будуть опубліковані на офіційних сайтах та сторінках у Фейсбуці Проєкту DECIDE та Всеукраїнської асоціації ОТГ.


Будь ласка, зверніть увагу, що:– рішення комісії не підлягає перегляду;– подані матеріали не підлягають заміні, редагуванню та поверненню.

Comments


Останні публікації

bottom of page