top of page

Відбулась презентація кампанії «Освіта у нових громадах від А до Я» (відео)

3 грудня 2020 року проєкт DECIDE спільно з Міністерством освіти і науки України, Мінрегіоном і Всеукраїнською асоціацією ОТГ презентували кампанію «Освіта у нових громадах від А до Я».


«Швейцарія підтримує українських партнерів для того, щоб у кожній громаді діти мали рівний доступ до якісної освіти. На громади покладена велика відповідальність, і ми раді підтримати їх експертно у процесі створення кращої системи освіти на місцях», — зауважила Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро розвитку і співробітництва в Україні.


Головна мета кампанії — допомагати головам і управлінцям освітою новоутворених і реорганізованих громад сформувати ефективну систему управління освітою.


«Вже зараз у новостворених громадах відбувається процес створення органу управління освітою, а найближчим часом необхідно планувати бюджети, стратегію розвитку освіти. Кампанія «Освіта у нових громадах від А до Я» допоможе управлінцям зробити це легко і швидко», – зазначила Любомира Мандзій, заступниця Міністра освіти і науки України.


В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України, наголосив: «5 років тому, коли перші громади почали об’єднуватись, не було напрацьованих механізмів і кращих практик управління освітою на місцях. Але вже зараз новостворені громади мають приклади того, як завдяки реформі децентралізації можна покращити освіту для громадян».


Формування органів управління освітою, фінанси, управління мережею закладів освіти, міжмуніципальне співробітництво, стратегічне планування і комунікація з громадськістю – це ключові теми кампанії. З грудня 2020 року по травень 2021 заплановано 30 вебінарів, десятки публікацій, порадники, шаблони типових документів, покрокові інструкції та чек-листи.


«Від злагодженої діяльності органів управління освітою, ефективного використання ресурсів, активної співпраці з громадськістю залежатиме розвиток освіти у громаді. Для підтримки освітніх управлінців громади отримають консультації провідних експертів та фахівців-практиків з питань формування органів управління освітою, фінансів, управління мережею закладів освіти, міжмуніципального співробітництва, стратегічного планування та комунікацій з громадськістю. Все це дасть змогу вибудувати дієву систему управління освітою в громадах», — пояснила Наталія Протасова, голова ГО ДОККУ, директорка проєкту DECIDE.


Завантажити матеріали і зареєструватися для участі у вебінарах можна на сайті novihromady.decide.in.ua.


З метою надання практичної допомоги на онлайн-сесії було презентовано порадник «Створюємо орган управління освітою в громаді» із шаблонами типових документів. Викладений у ньому матеріал, покликаний допомогти у процесі створення органів управління освітою, їх реєстрації в державних органах влади. У публікації подано практичні рекомендації та покроковий алгоритм створення органу управління освітою в громаді в структурі виконавчого апарату без створення юридичної особи, або створення відокремленого структурного підрозділу з питань освіти із відповідним статусом юридичної особи. Надано рекомендації щодо прийняття у комунальну власність громади закладів освіти.Comments


Останні публікації

bottom of page