top of page

Як методисти і керівники ресурсних центрів удосконалили свої вміння працювати в умовах війни

«Методичка, яка працює» або як понад пів сотні методистів і керівників ресурсних центрів удосконалили свої вміння працювати в умовах війни.


Ми не припиняємо надавати освітянам можливість поглиблювати свої професійні знання та навички, допомагаючи їм адаптовуватися до викликів сьогодення. Зокрема, нещодавно завершились тренінги програми «Відновлення спроможності інклюзивно-ресурсних центрів забезпечувати якісні послуги у громадах в умовах війни». Їх організував Швейцарсько-український проєкт DECIDE в межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом!».


Свою кваліфікацію загалом підвищили 54 педагоги. Серед них – 41 методист та керівники ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти закладів післядипломної педагогічної освіти з усієї України. Ще 13 – їхні колеги з регіонів-партнерів проєкту DECIDE, які вдвічі більше працювали, а саме 60 годин. Обидва тренінги зосередилися на станові, викликах і можливостях системи освіти у воєнний та післявоєнний періоди.«Тренінг – це працююча методичка. Всі методи зразу застосовуються. Деякий матеріал для мене не є новими, проте їхня реалізація дійсно зацікавила та спрямувала до усвідомлення нагальності використання представлених технік. Я дізналась про особливості функціонування дитячої психіки у період воєнного стану, ознайомилась з цікавими техніками, які здатні заспокоїти, перенести у світ комфортних фантазій. Окрема подяка за нові інтернет ресурси. Планую використовувати отримані знання під час проведення ПК», – поділилася враженнями Аліна Коваль ще під час навчання.


Так, від експертів учасники та учасниці програми дізнавалися про:

- вплив психологічної травми на стан дітей, її наслідки та особливості допомоги;

- характеристику та особливості осіб з особливими освітніми потребами;

- забезпечення ефективної роботи та методичне забезпечення ІРЦ у воєнний та післявоєнний періоди;

- навчання педагогічних працівників відповідно до потреб різних закладів та установ освіти.


А потім, звісно ж, усі теоретичні напрацювання закріплювали практично.

«Дякую доповідачам, лекторам за навчання, його структурованість і доступність. Супер! Систематизувала те, що знала, отримала нову інформацію, досвід колег», – каже учасниця Світлана Ярмолицька.


«Дуже дякую організаторам, тренерам і колегам за змістовну професійну взаємодію та дружнє спілкування. Навчання було практично спрямованим, насиченим, активізуючим і мотивуючим. Ми освоїли нові цифрові додатки, отримали багато корисних матеріалів, тож є, що використати у подальшій професійній діяльності. Разом до Перемоги!», – підсумовує Тамара Мазирук.Що ж, а ми продовжуємо далі! Як завжди, будемо тримати вас в курсі новин.


Сайт ініціативи: https://www.together.decide.in.ua/
Comments


Останні публікації

bottom of page