top of page

Завершено підготовку тренерів з формування громадянських компетентностей для державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування

З 2 по 4 грудня 2015 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбувся завершальний модуль серії всеукраїнських семінарів-тренінгів з підготовки тренерів для державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Навчання проведено в рамках впровадження швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (DOCCU).


Третій модуль семінару-ренінгу був присвячений технологіям формування громадянських компетентностей у державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. У ході тренінгу відбулися презентації власних портфоліо тренерів з ОДГ/ОПЛ – 23 учасники з 10 регіонів України презентували розроблені плани тренінгових програм з розвитку громадянських компетентностей. Наскрізною темою для обговорення протягом всіх трьох днів тренінгу стали технології навчання ОДГ/ОПЛ, завдання і ключові питання визначення цілей та відбору навчального матеріалу. Також учасники обговорювали професійні компетентності, необхідні тренерам для викладання курсу.


Протягом трьох модулів семінару українські та швейцарські експерти Айріс Хенселер Штірлін,Мартін Ретциль, Біатрікс Цумстаг, Людмила Паращенко та Юлія Молчанова разом з учасниками активно працювали над завданнями семінару. В цілому програма курсу з підготовки тренерів з ОДГ/ОПЛ складалась зі 108 годин очного та дистанційного навчання, яке тривало з вересня по грудень 2015 року.Команда швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (DOCCU) щиро вітає третю групу тренерів з ОДГ/ОПЛ із успішним завершенням навчального курсу та бажає їм успіху на ниві впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини!


Загалом протягом 9 семінарів-тренінгів, які тривали з вересня 2014 року по грудень 2015 року, було успішно підготовлено 64 тренера з 23-х обласних центрів підвищення кваліфікації державних службовців і посадовців органів місцевого самоврядування, а також з Інституту підвищення кваліфікації вищих керівних кадрів Національної академії.На сьогоднішній день модулі з ОДГ/ОПЛ вже впроваджені й викладаються у 18 обласних центрах та в Інституті підвищення кваліфікації вищих керівних кадрів Національної академії. Найближчим часом модулі будуть впроваджені в освітні програми з підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування ще в 5 регіонах України.У 2016 році діяльність в рамках компоненту 1 «Державні службовці» передбачає проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Формування громадянських компетентностей в Україні» та підготовку комплекту навчальних матеріалів з ОДГ/ОПЛ для державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.


Довідково: Проект DOCCU спрямовано на розбудову громадянського суспільства в Україні задля посилення місцевого самоврядування за допомогою підтримки демократичних освітніх установ; реалізації принципів належного врядування шляхом поширення освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) серед державних службовців; створення і впровадження навчального курсу з ОДГ/ОПЛ в освітні програми для підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування на національному та регіональному рівнях; а також посилення національної дискусії щодо демократичного громадянства на основі Хартії Ради Європи з ОДГ/ОПЛ.Komentáře


Останні публікації

bottom of page