top of page

Завершилося навчання територіальних громад-партнерів Проєкту DECIDE

20-21 травня 2024 року в Києві відбувся завершальний етап навчання територіальних громад-партнерів Проєкту DECIDE. Практичний семінар «Розвиток освіти в територіальних громадах» зібрав голів та заступники голів територіальних громад-партнерів Проєкту DECIDE, голів комісій з питань освіти місцевих рад і керівників органів управління освітою з Івано-Франківської, Одеської, Полтавської, Чернігівської та Луганської областей.


Навчання організоване Швейцарсько-українським проєктом DECIDE у співпраці з Національним агентством України з питань державної служби (НАДС).


Це були два дні насиченого навчання та обміну досвідом — цікаві зустрічі, конструктивні діалоги, ознайомлення із кращими практиками управління освітою у громадах.


«Наші громади-партнери за останні 4 роки стали невіддільною частиною команди DECIDE. Ми разом впровадили шкільні громадські бюджети, піклувальні ради закладів освіти, розробили стратегії розвитку освіти, провели сотні консультацій, організували тренінги для тисяч освітян, реалізували десятки ініціатив проєкту. Все це заради того, щоб діти здобували якісну освіту та росли активними й відповідальними громадянами та розвивали свої громади», — зазначає менеджерка Проєкту DECIDE Валентина Полторак.


До учасників навчання на Q&A сесію завітали народна депутатка України Лариса Білозір, заступники міністра освіти і науки Дмитро Завгородній та Андрій Сташків, директорка Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС НАДС Марина Канавець, керівник Офісу реформи шкільного харчування Орест Степаняк, експерти у сфері освіти і місцевого самоврядування проєкту.


Особливо корисними були візити на фабрику-кухню у Бучанській ТГ та укриття у Гатненській ТГ. Дякуємо за гостинний прийом головам громад та їх командам.


Крім того, учасники мали можливість обговорити проблеми розвитку освіти та шляхи їх вирішення у своїх громадах. Це стало чудовим майданчиком для обміну кращими управлінськими практиками.


На завершення всі учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.


Нагадаємо, що перший етап навчання відбувся дистанційно у квітні 2024 року. Тоді керівники органів управління освітою громад-партнерів Проєкту DECIDE пройшли спеціальну професійну програму підвищення кваліфікації «Децентралізоване управління освітою в територіальних громадах в умовах правового режиму воєнного стану». Голови та заступники голів громад, депутати місцевих рад підвищували кваліфікацію за спеціальними короткостроковими програмами.


Зокрема розглянули питання щодо:


 • повноважень органів місцевого самоврядування у забезпеченні якості освіти;

 • співробітництва територіальних громад, співпраці школи, влади і громади;

 • особливостей бюджетного процесу та організації процесу закупівель;

 • організації трудових відносин у період дії воєнного стану;

 • цифровізації управлінських процесів у сфері освіти;

 • стратегічного планування розвитку освіти в регіоні та громадах;

 • реформи профільної середньої освіти;

 • інструментів демократичного врядування у сфері освіти;

 • формування інноваційного та безпечного освітнього середовища територіальної громади;

 • закупівель для закладів освіти;

 • забезпечення рівних прав і можливостей людського розвитку у сфері освіти;

 • розвитку кадрового потенціалу територіальної громади у сфері освіти тощо.


Цьогоріч в межах співпраці Проєкту DECIDE та НАДС навчання пройдуть голови громад, керівники комісій з питань освіти місцевих рад та керівники органів управління освітою 5 регіонів-партнерів проєкту. З вересня програма буде відкрита для всієї України.


Comments


Останні публікації

bottom of page