top of page

Формування громадянських й патріотичних цінностей як пріоритет діяльності позашкільного закладу освіти

В Одеському міському палаці дитячої та юнацької творчості 1 лютого відбулося засідання методичної ради на тему «Формування громадянських й патріотичних цінностей як пріоритет діяльності позашкільного закладу освіти». У ході засідання були розкриті основні нормативно-правові засади громадянської освіти в Україні та роль закладів позашкільної освіти у розвитку громадянських компетентностей дітей та молоді.

Співробітники палацу були ознайомлені з основними ціннісними орієнтирами, метою та завданнями громадянської освіти. Велика увага була приділена реалізації діяльнісного та наскрізного підходів щодо формування громадянських компетентностей як у школі, так і у закладах позашкільної освіти, та можливостями використання в позашкільній освіті навчально-методичного ресурсу посібників із серії «Живемо в демократії» авторства Рольфа Голлоба та інших. Також педагогам було запропоновано долучитись до обговорення проекту Концепції розвитку громадянської освіти в Україні, зокрема п.2 р.VI, в якому розкрита роль неформальної освіти у розвитку громадянських компетентностей.


Особливо цікавою була практична складова навчання, у якій використовувалися різноманітні вправи та техніки, а також інноваційні форми та методи роботи щодо формування ключових компетентностей у дітей та молоді, а також окреслили можливі напрямки співпраці з закладами загальної середньої освіти.

Comments


Останні публікації

bottom of page