top of page

Формування громадянських і соціальних компетентностей на уроках словесності

12 грудня 2017 року на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в ході курсової підготовки слухачів групи вчителів української мови і літератури проведено тренінгове заняття «Формування громадянських і соціальних компетентностей на уроках словесності», учасники якого ознайомилися зі швейцарсько-українським проектом «Розвиток громадянських компетентностей в Україні -DOCCU», цілями та принципами навчання з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ).


Тренери проекту Уляна Лукач та Галина Гафійчук наголосили на необхідності створення такого освітнього середовища, в якому пріоритетними є права людини, верховенство права та демократичні практики шкільного врядування. Демократичний характер реалізації освітнього процесу є надійною інвестицією у власне майбутнє, запорукою побудови демократичної держави на засадах загальнолюдських цінностей та відкритості національної системи освіти до сучасних світових процесів.


Через проведені інтерактивні вправи учасники тренінгу відпрацювали алгоритм формування ключових компетентностей, проаналізували специфіку авторитарної та демократичної системи освіти та відповідного стилю педагогічного спілкування. Об’єднання в групи та оформлення тематичних колажів дали можливість з’ясувати засадничі цінності демократії та важливість дотримання демократичних процедур при ухваленні індивідуальних чи колективних рішень.

Учасники семінару відзначили актуальність застосування інтерактивних та активних методів навчання через власний досвід, розвитку креативності, критичного мислення.
Comments


Останні публікації

bottom of page