top of page

Громадський бюджет на дитячі мрії: перший досвід Білоберізької громади

Коли Швейцарсько-український проєкт DECIDE запропонував Білоберізькій територіальній громаді спільно реалізувати шкільний громадський бюджет, та одразу погодилася. У громаді вже давно хотіли залучати дітей і молодь до ухвалення рішень.


Так Білоберізька громада, що на Івано-Франківщині, стала однією із 20 громад-партнерок ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії». Тут одразу взялися за реалізацію конкурсу, адже DECIDE пропонував готовий алгоритм – від бажання до втілення.


У кожному закладі освіти громади, а це чотири ліцеї та стільки ж гімназій, об’єдналися команди. Вони відвідали серію тренінгів і хакатонів, на яких вчилися писати проєкти, розробляти кошторис та презентувати свої ідеї громаді. Потім на них чекав визначальний та найвідповідальніший етап – голосування на рівні громаді за найкращі ідеї.


«Це був мій перший досвід у такій великій ініціативі, і це виявилося доволі захопливо. Я не думав, що це може бути так цікаво – виділити багато часу на те, щоби покращити своє місце навчання, зробити його трішки веселішим», – ділиться враженнями Андрій, учень Гринявського ліцею. Він був у команді, яка працювала над проєктом «School Freetime». Відтепер у ліцеї є простір дозвілля і розвитку із комфортними меблями, настільним футболом та іграми, радіо- та акустичною системою, мікрофонами та іншими необхідними приладами.


Цей та ще десять шкільних проєктів здобули перемогу з-поміж 19 Серед них – спортивні локації, ігрові майданчики, зони відпочинку та STEAM-лабораторії.


«Найголовніше те, що учні відчули себе справжніми господарями громади. Зрозуміли, що до їхньої думки прислуховуються, їхні ідеї втілюють у життя. Здобули досвід демократичного управління, – розповідає Галина Дмитроняк, керівниця відділу освіти, культури, молоді та спорту. – Наша громада відточує ці навички впродовж уже другого року, бо в нас викладається курс за вибором “Навчаємося жити в громаді”. Ми вчимося в нелегкий час, але віримо в нашу державу, її перемогу. Віримо в те, що країну можна робити кращому в кожному місті, селі та селищі, у кожному куточку кожної громади».Comments


Останні публікації

bottom of page