top of page

Конфлікт: історичний і правовий аспект

На базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти вчителі історії та суспільствознавчих предметів 12 лютого в ході курсової підготовки стали учасниками тренінгового заняття «Конфлікт: історичний і правовий аспект», проведеного за програмою проекту DOCCU.


Тренери проекту Уляна Лукач та Христина Дуда наголосили, що брати участь у демократії означає брати участь у вирішенні конфлікту. Вони окреслили роль конфлікту в житті суспільства та основні підходи до аналізу його потенціалу.


Виконуючи інтерактивні вправи, учасники тренінгу переконались, що раціональний підхід сторін до конфлікту підвищує шанси його вирішення через досягнення компромісу, а не застосування насильства. Аналіз конфліктів в історичному ракурсі та крізь призму норм міжнародного гуманітарного права дав можливість з’ясувати засадничі цінності демократії та переконатись у важливості дотримання прав і свобод людини. Саме тому актуальним засобом модернізації національної системи освіти є освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини (ОДГ/ОПЛ).


В ході тренінгу учасники дійшли висновку про необхідність впровадження демократичних практик у систему шкільного врядування як основи розвитку громадянського суспільства.コメント


Останні публікації

bottom of page