top of page

Реалізація підходів освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини у процесі викладання англійської мови

24 квітня в Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів в рамках курсів підвищення фахової кваліфікації англійської мови  пройшов тренінг «Реалізація підходів ОДГ/ОПЛ  у процесі викладання англійської  мови: початковий етап».


В ході проведення заняття учасники ознайомилися з метою впровадження  громадянської освіти та важливістю підтримки розвитку громадянського суспільства через поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні в процесі цільового навчання вчителів закладів загальної середньої освіти. Учасники тренінгу практикували методики та прийоми реалізації підходів ОДГ/ОПЛ та опрацювали такі питання: актуальні питання навчання дорослих з ОДГ/ОПЛ; зміст навчання з ОДГ/ОПЛ в післядипломній освіті педагогічних працівників в умовах впровадження Концепції «Нова українська школа».Тренер проекту DOCCU Ярослава Кушнір ознайомила педагогів з посібниками з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини з серії «Живемо в демократії» авторства Рольфа Голлоба (https://www.living-democracy.com). Учасники відзначили практичну значущість і спрямованість ресурсів, оскільки адаптувати матеріали, моделювали  навчальні ситуації та виконували інтерактивні вправи, основою яких є три головні принципи викладання ОДГ/ОПЛ: навчання «про», навчання «для», навчання «через».


Також увага зосереджувалась на визначенні тих сфер діяльності педагогів, які потребують змін для успішної реалізації принципів громадянської освіти. На заключному етапі учасники дійшли висновків щодо важливості упровадження громадянської освіти не лише на початковому, основному рівні та в старшій школі, але й у сфері післядипломної освіти, що передбачає підготовку та підвищення кваліфікації вчителів, включення в навчальні плани дисципліни з демократичного громадянства та прав і свобод людини.
Comentarios


Останні публікації

bottom of page