top of page

Відновлення і розвиток освіти на рівні Чернігівської громади і регіону

Чернігівська ТГ – одна із 20 громад, що стали партнерами Проєкту DECIDE. Найближчі два роки працюватимемо над відновленням і розвитком освіти на рівні громади і регіону.


За даними місцевої влади, під час місячної блокади російськими військами різною мірою постраждали майже всі заклади освіти – 80% будівель шкіл пошкоджені внаслідок обстрілів і бомбардувань.


2 із 34 чернігівських шкіл повністю зруйновані. На місці розбомбленої школи №21 побувала делегація Посольства Швейцарії в Україні. До її складу увійшли заступниця гендиректорки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) Андреа Штудер та команда Посольства Швейцарії в Україні – старша координаторка проєктів Ілона Постемська, керівниця гуманітарної команди Ліу Форнара та голова з питань реконструкції сектору водопостачання швейцарської гуманітарної місії Івонн Мюллер.

Подальшу підтримку Швейцарії в освітній та гуманітарній сферах підтвердила пані Посол Андреа Штудер: «Швейцарія сьогодні дає старт впровадженню нашого проєкту DECIDE, який спрямований на розвиток освіти в громадах. Ми розуміємо потребу регіону у відновленні, зокрема і освітньої інфраструктури, і розглядаємо можливість також започаткувати гуманітарні ініціативи з відновлення шкіл та реконструкції бомбосховищ у закладах освіти. Але не лише відремонтувати, а й створити безпечні умови для дітей і заповнити їхній час змістовними заходами». Вона також додала, що співпраця із громадами має довгострокову перспективу – передбачає не тільки фінансову допомогу на відновлення, а й реалізацію спільних проєктів.


Про події 3 березня 2022-го розповіли директор і завуч школи, яким дивом вдалося вижити під час авіаудару, а також команда Управління освіти Чернігівської міської ради і Пресслужба Чернігівської міської ради.


Швейцарська делегація також відвідала Чернігівську загальноосвітню школу №13, де навчається частина учнів двох зруйнованих шкіл №18 та №21. Сюди перейшли не лише діти та частина педколективу, а й директорка школи №21 – у листопаді конкурс виграла Інна Левченко.


«Ми плануємо скоро відкривати школу. І коли діти, які були вимушені виїхати з міста, про це чують, то запитують, коли можна повертатися до Чернігова. І це дуже важливо для нас, щоб учні поверталися», – поділилася керівниця школи.


Заклад знаходиться у найбільш постраждалому районі Чернігова і сам потребує допомоги. Тут ще тривають ремонтні роботи – будівлю поступово відновлюють.


Працюємо заради майбутнього України!


Comments


Останні публікації

bottom of page